Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed przerwali niebezpieczną jazdę dwóm piratom drogowym, którzy rażąco naruszyli przepisy drogowe stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Obaj stracili prawo jazdy w wyniku przekroczenia 24 punktów karnych. Chcąc ponownie usiąść za kierownicą samochodu, ponownie muszą zdać egzamin na prawo jazdy.

W ubiegłą sobotę wieczorem policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na trasie Oświęcim – Kęty (DW 948). Tuż po godzinie 19 w Bielanach na ulicy Kęckiej zauważyli samochód marki VW Passat, który nie zwracając uwagi na znaki drogowe, wyprzedzał inne pojazdy na podwójnej ciągłej oraz na przejściu dla pieszych. Mundurowi natychmiast włączyli sygnały uprzywilejowania, przerywając passatowi niebezpieczną jazdę. Kiedy pojazd zjechał na pobocze okazało się, że za jego kierownicą siedzi 24-letni mieszkaniec Kęt.

“Policjanci poinformowali go o wykroczeniach, których się dopuścił. Oprócz mandatów, mundurowi nałożyli na kierowcę łącznie 20 punktów karnych. Zostały one dopisane do 6 punktów karnych, które już znajdowały się na jego koncie, w związku z tym funkcjonariusze poinformowali mężczyznę, że jego prawo jazdy zostaje zatrzymane” – czytamy w komunikacie.

Tuż przed 21.00 również w sobotę na tej samej trasie, lecz w miejscowości Łęki prawo jazdy za przekroczenie 24 punktów karnych stracił 22-letni mieszkaniec gminy Brzeszcze.

Mężczyzna kierując samochodem marki Volkswagen Passat, podczas wyprzedzania „o mały włos” nie zderzył się z jadącym z przeciwka samochodem, a ponadto wyprzedzał na podwójnej ciągłej oraz przejściu dla pieszych. Włączając sygnały uprzywilejowania funkcjonariusze przerwali jego niebezpieczną jazdę. Następnie poinformowali kierowcę o wykroczeniach, których się dopuścił. Oprócz mandatów nałożyli na niego łącznie 22 punkty karne. Zostały one dopisane do 4 punktów karnych nałożonych na wcześniejsze wykroczenia.

W związku z powyższym mundurowi poinformowali mężczyznę, że jego prawo jazdy zostaje zatrzymane. Ponadto okazało się również, że mężczyzna kierował samochodem, który nie został dopuszczony do ruchu drogowego.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj