14 września służby ratunkowe interweniowały w sprawie kolizji drogowej, do której doszło w Bielanach. Okazało się, że przyczyną poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego, w którym uszkodzone zostały cztery pojazdy, było przemęczenie kierowcy.

“Jak ustalili policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, tuż po godzinie 7.00 na ulicy Mostowej 19-letni mieszkaniec gminy Brzeszcze kierując samochodem marki Ford zjechał na przeciwległy pas ruchu, w wyniku czego zderzył się z samochodem marki Renault, którym kierował 62-letni mieszkaniec gminy Kęty” – podaje Komenda Policji w Oświęcimiu.

W wyniku uderzenia ford przemieścił się na poprzedni pas, gdzie uderzył w niego samochód marki Mitsubishi, którym kierowała 47-letnia mieszkanka gminy Oświęcim, a w który z kolei uderzył samochód marki Ford kierowany przez 40-letniego mieszkańca gminy Kęty.

Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała, w związku z tym sprawca kolizji został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Policjanci ustalili, że 19-letni kierowca zasnął w trakcie jazdy, co było bezpośrednią przyczyną utraty panowania nad pojazdem.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj