Podczas minionego weekendu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji pilnując  bezpieczeństwa na drogach powiatu zatrzymali  prawa jazdy ośmiu piratom drogowym za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą okazał się motocyklista, który przekroczył dozwoloną prędkość, aż o 75 km/h.

  • 2 października tuż po godzinie 09.00 w Polance Wielkiej na ulicy Długiej policjanci do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki BMW, którego kierowca na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał 101 km/h. Kierowcą auta był 33-letni mieszkaniec Polanki Wielkiej.
  • O godzinie 12.50 również w Polance Wielkiej lecz na ulicy Kasztanowej policyjne sygnały usłyszał 56-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Mężczyzna kierując samochodem marki Citroen, na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał  105 km/h, czyli o 55 więcej.
  • Godzinę później policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Osiek. O 13.30 na ulicy Głównej zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi, którego kierowca na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał  103 km/h, czyli o 53 km/h więcej. Jak się okazało, za kierownicą pojazdu siedział 25-letni mieszkaniec Osieka.
  • O godzinie 17.00 również w Osieku, lecz na ulicy Zamkowej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Dacia, za którego kierownicą siedział 26-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego. Mężczyzna na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał z prędkością 109 km/h.
  • Tuż po godzinie 17.00 w Oświęcimiu na ulicy Chemików policyjne sygnały usłyszał 56-letni mieszkaniec powiatu giżyckiego, kierujący oplem. Mężczyzna na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał  101 km/h, czyli o 51 więcej. Ponadto policjanci oprócz prawa jazdy zatrzymali kierującemu dowód rejestracyjny za zły stan techniczny pojazdu.
  • W sobotni poranek o godzinie 7.45 na ulicy Chemików policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi. Kierujący nim 19-letni mieszkaniec powiatu suskiego jechał z prędkością 102km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h.
  • Tego samego dnia o godzinie 20.30 w Kętach na ulicy Kościuszki policyjne sygnały przerwały jazdę 31-letniemu mieszkańcowi Kęt, który samochodem marki Audi jechał z prędkością 106 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.
  • O godzinie 21.00 policjanci pilnując bezpieczeństwa na terenie Jawiszowic zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę. 23-letni mieszkaniec gminy Brzeszcze jechał motocyklem marki Yamaha ulicą Spacerową z prędkością 125 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.

Za przekroczenie prędkości  na kierujących zostały nałożone mandaty i punkty karne, a także zostały im zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

2 KOMENTARZE

  1. O ile się orientuję to w Jawiszowicach nie ma ulicy Spacerowej tylko w Przecieszynie. I tak dla formalności to ulica gruntowa, utwardzona i ślepa o długości ok 300m więc raczej samobójcą by musiał być.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj