Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego dbając o bezpieczeństwo na drogach powiatu oświęcimskiego w ostatnim okresie czasu zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom samochodów oraz motocykliście, którzy o ponad 50km/h przekroczyli dozwoloną przepisami prędkość.

  • W czwartek (11.11.2021) po południu policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Brzeszcze. O godzinie 14.30 na ulicy Łęckiej w Zasolu do kontroli drogowej zatrzymali kierowcę, który samochodem marki Volvo jechał z prędkością 110km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Jak się okazało za kierownicą auta siedział 60-letni mieszkaniec Zabrza.
  • W niedzielę (14.11.2021) po godzinie 14 na trzy miesiące z prawem jazdy pożegnał się 40-letni mieszkaniec Krakowa. Mężczyzna kierując motocyklem marki Suzuki w Bulowicach na ulicy Bielskiej jechał z prędkością 107 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h.
  • Również w niedzielę o godzinie 20.00 w Osieku na ulicy Głównej policjanci zmierzyli prędkość kierowcy jadącego samochodem marki Seat. Miernik prędkości wskazał 102km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Policjanci włączając sygnały uprzywilejowania przerwali szybką jazdę. Podczas kontroli drogowej okazało się, że za kierownicą siedzi 21-letni mieszkaniec Osieka.

Za przekroczenie prędkości na kierujących zostały nałożone mandaty i punkty karne. Zostały im również zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj