Polski Alarm Smogowy wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaprezentował nowe informacje dotyczące liczby składanych wniosków na wymianę źródła ciepła i termomodernizację w programie „Czyste Powietrze”. Najnowsze dane obejmują III kwartał 2021 roku i dotyczą 2477 gmin w Polsce. Gmina Brzeszcze jest na 39 miejscu w Polsce oraz 3 w woj. małopolskim! 

Wyniki rankingu można sprawdzić przez wyszukiwarkę dostępną na stronie Tutaj oraz Tutaj.

W maju br. Gmina Brzeszcze podpisała porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie , na mocy którego Gmina Brzeszcze przystąpiła do obsługi Programu Priorytetowego “Czyste Powietrze”. Mieszkańcy naszej Gminy mogą za pośrednictwem tutejszego Urzędu złożyć wniosek o dotację oraz otrzymać bezpłatną pomoc w zakresie weryfikacji wniosku pod kątem wymagań programu.

Mieszkańcy zainteresowani złożeniem wniosku w Programie “Czyste Powietrze” powinni skontaktować się z pracownikiem Urzędu Gminy w Brzeszczach w celu umówienia spotkania i przygotowania wniosku. Dotacja z programu “Czyste Powietrze” może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania lub nawet 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Pomoc finansowa jest udzialana na wymianę źródła ciepła (likwidację starych i nieefektywnych pieców na paliwo stałe oraz montaż nowoczesnych źródeł ciepła, spełniających najwyższe normy),  przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku – wymianę okien i drzwi zewnętrznych, docieplenie ścian i stropów, wykonanie niezbędnej dokumentacji (audyt energetyczny, dokumentacja projektowa).

Punkt konsultacyjno-informacyjny programu “Czyste Powietrze” jest czynny we wtorki w godz. 7:00 – 17:00.  Więcej informacji można uzyskać pod specjalnym numerem telefonu 32 77 28 508

(źr., fot. Brzeszcze.pl)

8 KOMENTARZE

  • oj biedny/biedna. ty chyba nie wiesz o co tu chodzi. spaliny z samochodów to jest sto razy gorsze niż twoje czarne złoto. a autek nie ubywa tylko cały czas przybywa i to nie super nowoczesnych eko hybryd czy jak to tam zwał tylko starych trupów. a skąd piniendzy na nowe autko eko sreko ? nie ma, to się kupuje stare rzęchy.

   10
   3
  • to przestań jeść w każdej żywności jest już syf i mikro plastik , wyrzuć z pośród znajomych osoby co pala może nawet rodzinę Pewnie jeździsz najnowszym elektrykiem? , nie obstawiam ze jakimś używanym z zachodu Hipokryto, albo co gorsza mieszkasz z rodzicami dalej.

   4
   2
  • W kontekście kryzysu energetycznego, ktôry zgotowała nam Angela z Putinem lepiej mieć swoje surowce energetyczne czy nie mieć -mistrzu ?

   4
   2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.