Ponad 64 tysiące złotych to suma, którą udało się zebrać podczas brzeszczańskiej odsłony 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na rekordową kwotę zbiórki złożyły się kwesty do puszek,  prowadzone w całej Gminie Brzeszcze, jak i zbiórki funduszy podczas popołudniowych koncertów i licytacji w Ośrodku Kultury i Domu Ludowym w Wilczkowicach.

“Najwyższą kwotę osiągnięto podczas licytacji “Dnia z Burmistrzem Brzeszcz”. Nietypowa wizyta w Urzędzie Gminy kosztowała 1.000 zł. Dużo emocji przyniosła tradycyjna już licytacja kasku strażackiego. O ten przechodni kask, symbolicznie, co roku licytowany przez jednostki OSP z terenu Gminy, zażartą walkę stoczyły OSP Brzeszcze i OSP Jawiszowice. Ostatecznie najbliższe miesiące kask spędzi w Jawiszowicach – strażacy wrzucili do puszki 750 złotych!” – czytamy w relacji Urzędu Gminy.

(źr., fot. brzeszcze.pl)

5 KOMENTARZE

  1. Koledy nie wpuscilem a co z koperty to poszlo w niedziele do puszki. A za aluzje ktore podobno proboszcz wyglosil z ambony to mam nadzieje ze jak zdrowko zacznie padac to cham ze sprzetu Orkiestry korzystac nie bedzie. Niech nad nim gusła odprawiaja.Dajemy bo chcemy i kij ci klecho do tego. Brawo Brzeszczanie.

    11
    18

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.