Ponad 64 tysiące złotych to suma, którą udało się zebrać podczas brzeszczańskiej odsłony 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na rekordową kwotę zbiórki złożyły się kwesty do puszek,  prowadzone w całej Gminie Brzeszcze, jak i zbiórki funduszy podczas popołudniowych koncertów i licytacji w Ośrodku Kultury i Domu Ludowym w Wilczkowicach.

“Najwyższą kwotę osiągnięto podczas licytacji “Dnia z Burmistrzem Brzeszcz”. Nietypowa wizyta w Urzędzie Gminy kosztowała 1.000 zł. Dużo emocji przyniosła tradycyjna już licytacja kasku strażackiego. O ten przechodni kask, symbolicznie, co roku licytowany przez jednostki OSP z terenu Gminy, zażartą walkę stoczyły OSP Brzeszcze i OSP Jawiszowice. Ostatecznie najbliższe miesiące kask spędzi w Jawiszowicach – strażacy wrzucili do puszki 750 złotych!” – czytamy w relacji Urzędu Gminy.

(źr., fot. brzeszcze.pl)

8 KOMENTARZE

    • Szanowny panie anonimie. Nie mam problemu zeby pojsc do kosciola, choc za czesto tego nie robie.. dac na tace czy wspomoc caritas. Wiare traktuje bardziej jako tradycje. Ale nic mnie nie wkur..ia jak ingerencja ksiezy w zycie czLowieka. Podobno Bog dal nam wolna wole, w ktora niestety MOIM ZDANIEM kosciol coraz bardziej probuje ingerowac.nie tedy droga.
     Tyle.

 1. Koledy nie wpuscilem a co z koperty to poszlo w niedziele do puszki. A za aluzje ktore podobno proboszcz wyglosil z ambony to mam nadzieje ze jak zdrowko zacznie padac to cham ze sprzetu Orkiestry korzystac nie bedzie. Niech nad nim gusła odprawiaja.Dajemy bo chcemy i kij ci klecho do tego. Brawo Brzeszczanie.

  11
  19

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.