Blisko milion złotych pochłonie modernizacja zniszczonej drogi powiatowej ul. Jedlina w Jawiszowicach (Gm. Brzeszcze). 30 czerwca br. w brzeszczańskim magistracie władze Powiatu Oświęcimskiego w osobach starosty Andrzeja Skrzypińskiego i członkini zarządu powiatu Teresy Jankowskiej oraz przedstawiciel wykonawcy w towarzystwie burmistrza Brzeszcz Radosława Szota podpisali umowę na realizację zadania, które potrwa do trzech miesięcy. Tego samego dnia nastąpiło również przekazanie placu budowy.

Stroną umowy jest też Powiat Bielski, gdyż fragment traktu znajduje się także w obrębie ewidencyjnym Dankowic (Gm. Wilamowice).

To bardzo ważny trakt w sieci dróg powiatowych, łączący powiaty bielski i oświęcimski, i dwa województwa – mówi starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński.

Bardzo się cieszymy, ze udało nam się rozpocząć kolejną inwestycję drogową z Powiatem Oświęcimskim. To dla nas bardzo ważny trakt o długości kilometra. W tej chwili jest w fatalnym stanie. Dzięki modernizacji poprawi się bezpieczeństwo na tej drodze – podkreślił burmistrz Brzeszcz Radosław Szot.

W podobnym tonie wypowiedziała się Teresa Jankowska, członkini Zarządu Powiatu w Oświęcimiu, była burmistrz Brzeszcz.

Inwestycja obejmuje wykonanie remontu nawierzchni drogi, odmulenie rowów przydrożnych wraz z odtworzeniem zjazdów do pól i posesji, remont przepustu pod drogą. Ponadto zaplanowano wykonanie ścięcia poboczy wraz z wysypaniem destruktem i powierzchniowym utrwaleniem emulsją asfaltową.

(źr., fot. powiat.oswiecim.pl)

1 KOMENTARZ

  1. Niech przypilnują, żeby nie jeździły tam TIRy po 30-40 dziennie to nie będzie płaczu, że trzeba remontować. Ograniczenie do 10t, parę razy by złapali skur… to by się może uspokoiło.

    8
    1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.