“Kolejna dobra informacja z gminnego obiektu sportowego, z którego korzysta nasze stowarzyszenie. Dzięki decyzji pana Burmistrza Radosława Szota oraz Rady Miasta Brzeszcze wyremontowane zostały dwie szatnie, z których obecnie będą mogły korzystać nasi najmłodsi zawodnicy” – czytamy na fejsbukowej stronie klubu. 

Wymieniono drzwi, położono panele, wyremontowane są ściany. Jest nowe oświetlenie i grzejniki. Są ławeczki i wieszaki. Nie zabrakło także klubowego herbu.

“W końcu nasze dzieci będą miały swój kąt i będą mogły się przebierać w ludzkich warunkach. Panie Burmistrzu, członkowie Rady Miasta w imieniu naszych najmłodszych zawodników oraz ich rodziców i opiekunów serdecznie dziękujemy!” – podaje fanpejdż.

A to nie jedyne remonty na stadionie. Na boisku pojawiły się nowe zadaszenia trenerskich ławek. Odnowione zostały także szatnie drużyny seniorskiej.

“Dzięki naszym niezastąpionym gospodarzom: Andrzejowi i Krzysztofowi pierwsza drużyna ma odświeżoną szatnię! Panie i Panowie: w zimie idzie wiosna:). Andrzej, Krzysztof super robota, dziękujemy!”.

(źr. facebook.com/gornikbrzeszcze)

72 KOMENTARZE

 1. Witam. A ja mam kilka pytań. Pierwsze: burmistrz dawał 20 tys na remont pomieszczeń. Dlaczego po fakcie jak już była wzięta firma do remontu klub z łaski wymalowal sam od siebie szatnie pierwszej drużyny? Dlaczego nie wzieliscie tych pieniędzy i sami nie pomalowaliscie? Za 20 tysi to byście mieli wymalowane wszystkie pomieszczenia a nie dwie małe szatnie. Fakt faktem szatnie dla młodzików wyglądają świetnie. Dwa:ostatnimi czasy było kilka turnieji, m. In. Na naszej hali sportowej czy w Rajsku. Dlaczego młodzi Górnicy nie brali udziału w żadnym z nich??
  Klub ostatnimi czasy dostał więcej pieniędzy niż w sumie przez ostatnie 5 lat…

  15
  43
  • Nie wiem czemu minusujecie moj post. Jestem od zawsze calym serduchem za Gornikiem. I boli mnie strasznie sytuacja naszego klubu. Szot chcial dac kase do reki zeby jak najwiecej wyremontowac. To nie. Ale jak juz zrobili to samemu wymalowac sie dalo….z tymi turniejami tak samo. Nie dalo sie mlodych wziac i przeksc przez droge na turniej? Musza sie chlopaki ogrywac zeby ktos wyciagnal Nasz klub z tego wieloletniego dolka.

   2
   1
   • Nie przejmuj się. Wygląda na to, że minusuje cię ktoś kto błędnie myśli, że w ten sposób broni dobrego imienia klubu. Co do turniejów w okresie świąteczno-noworocznym to przyczyny mogą być zupełnie prozaiczne i nie doszukiwałbym się tutaj jakiegoś zaniedbania ze strony Górnika.
    Wreszcie temat, który wszystkich elektryzuje – pieniążki. Fakt, że ostatnio pomoc ze strony miasta jest wyjątkowa, dotacja na 2019 na poziomie „normalnym” czy teraz kasa na remont. Oczywiste jest, że to nie zwalnia klubu od racjonalnego dysponowania środkami, zaznaczam – racjonalnego. Nie chodzi tylko o to, by po kosztach zrobić jak najwięcej, ale żeby wykonać to dobrze.
    Teraz czeka nas ogłoszenie dotacji na 2020 i może już nie być tak fajnie.

    3
    1
    • coś tam wiem, coś słyszałem … odpowiedz jest prozaiczna … brak środków!, niestety klub ciągle nie może wyjść z dołka po bardzo niskiej dotacji w 2018 roku. nie mówią tego głośno. co do remontu … nie wiem, ale tam trzeba nie 20 tys, a setek tys. jak nie milionów zł. Poza tym jest dokument rewitalizacji obiektu na 2020 – 2023, ciekawe jak się to zakończy.

   • Zamiast wypisywać banialuki zaproponujcie swoją pomoc . Zgłoście swój akces do Zarządu. Z tego co mi wiadomo na obecną chwilę są 4 wakaty ( wolne miejsca w zarządzie ) po rezygnacji 2 członków ( w 2018 i 2019 ). Z tego co mi wiadomo statut klubu dopuszcza by Zarząd bez zwoływania Walnego Zebrania mógł dokooptować 2 nowych członków do składu Zarządu w przypadku gdy skład jest niepełny ( pełny skład Zarządu zgodnie ze statutem to 9 -ciu członków ) Zapoznacie się szybciutko z problemami i wprowadzicie działania które pomogą klubowi. Samym pisaniem, biadoleniem i pomówieniami nic nie wskóracie. Po wtóre z tego co mi wiadomo rodzice płacący składki są członkami klubu, mając więc prawo zwołać Walne Zebranie członków i na nim wnioskować o odwołanie obecnego Zarządu. W czym więc jest problem ? Skoro ten Zarząd taki zły, nic nie robi to trzeba go zmienić. Mniej hipokryzji i narzekania , a więcej ochoty do pracy drodzy niezadowoleni forumowicze.

    13
    2
    • Rozumiem, że nick zobowiązuje cię do pewnej konwencji, jednak uważam, że przesadzasz z drwiną. Wiadomo, że nie każdy nadaje się do tej roboty, ale też nie każdy sympatyk klubu, aby wypowiedzieć swoje zdanie musi starać się o miejsce w zarządzie.
     Trzy razy odwołujesz się do swojej wiedzy. Skoro uważasz, że ja i Kibic wypisujemy banialuki to może trzeba było udzielić celnych odpowiedzi Ciekawskiemu. Tymczasem chłop czekał 2 tygodnie na reakcję, nie licząc tego minusowania przez jakiegoś nawiedzonego.
     Owszem, członkowie klubu mogą odwoływać i powoływać nowy zarząd, ale przecież takie akcje nie mogą mieć miejsca przy każdej różnicy zdań, to by było idiotyczne. Przypuszczam, że ta cała poniższa awantura wzięła się właśnie przez nie najlepszą komunikację wewnątrz klubu.

     5
     3
     • Owszem nie każdy sympatyk klubu aby wypowiedzieć swoje zdanie musi się starać o miejsce w zarządzie , ale w dobrym tonie byłoby zamiast wypisywać banialuki na internetowym forum udać się do źródła i osobiście zasięgnąć informacji na temat, który Cię interesuje. Gdybyś poszedł dowiedziałbyś się np że pomieszczenia w klubie odświeżane były ( odmalowywane ) każdego roku. Nawet te wyremontowane niedawno szatnie . Po wtóre stwierdzenie że “Klub ostatnimi czasy dostał więcej pieniędzy niż w sumie przez ostatnie 5 lat…” jest nie tylko nadużyciem ale totalną nieprawdą żeby nie powiedzieć że wygadywaniem głupot. Po trzecie krytykować nie mając żadnego pojęcia o rzeczywistości jest bardzo łatwo. Gorzej gdy samemu trzeba coś od siebie dać. Dlatego też pozwoliłem sobie na nutę ironii. Niech ona da do myślenia co poniektórym internetowym pieniaczom. Krytyka jak najbardziej , ale krytyka konstruktywna….jest nie tak ja sobie wyobrażasz , przyjdź pokaż/ podpowiedz/ pomóż/ zrób to sam….a jak nie masz czasu, lub sam nie potrafisz to zanim coś napiszesz zastanów się … bo być może twoja krytyka robi krzywdę nie tylko członkom Zarządu ale przede wszystkim klubowi którego ponoć jesteś sympatykiem

     • No i widzisz, Dosadnie. Można było napisać Ciekawskiemu w trzech zdaniach, że pomieszczenia są malowane co roku, że dzieciaki w tym czasie mają swoje zajęcia nie związane z klubem, że pisze głupoty o pieniądzach albo od razu odesłać do klubu po informacje zamykając wątek zanim ten rozwinął się na dobre. Zamiast tego udzieliłeś wszystkim rady w rodzaju “morda w kubeł, nie bulgotać”.
      Chcesz czy nie, Górnik Brzeszcze jest elementem rzeczywistości gminy i jako taki będzie przedmiotem dyskusji. Również na forum internetowym.
      Oczywiście chamskie wycieczki ad personam należy piętnować, ale nie można też wszystkich komentarzy zagłuszać jak to kiedyś mówiono „dla dobra polskiej piłki”.

      2
      3
     • Anonim…Twoje stwierdzenie że ja udzieliłem wszystkim rady w rodzaju morda w kubeł nie bulgotać to oczywista manipulacja albo w najlepszym przypadku dużego kalibru nadinterpretacja mojej wypowiedzi. Mylisz się i to grubo..ale rozumiem Cię bo zdaję sobie sprawę z tego że nie dostrzegasz lub co gorsze nie rozumiesz istoty problemu do którego się odniosłem w swoich komentarzach. Górnik tak jak innego kluby sportowe i organizacje pozarządowe jest “elementem rzeczywistości naszej gminy” i będzie przedmiotem dyskusji ale niech to będzie dyskusja merytoryczna, konstruktywna oparta na rzeczywistych danych, liczbach, faktach a nie pomówieniach, epitetach, insynuacjach czy też inwektywach. Tego typu zachowania nigdy nikogo nie zmotywują do społecznego działania. To działanie demotywujące…nie idźmy tą drogą. Jeżeli sami nie jesteśmy w stanie pomóc to przynajmniej nie komentujmy czegoś o czym nie mamy pojęcia.

      4
      1
     • Krótko mówiąc dopuszczasz tylko dyskusję i komentarze na poziomie eksperckim. Jakikolwiek przejaw ignorancji dyskwalifikuje komentującego na tyle, że lepiej żeby nic nie pisał i nie ważył się bulgotać.

      2
      2
     • Krótko mówiąc tego typu dyskusja pozbawiona merytoryki oparta na pomówieniach , insynuacjach etc żadnych problemów nie rozwiąże i chwały nikomu nie przyniesie. Ani komentującym, ani też klubowi którego przecież sympatykami jesteśmy .

      2
      2
 2. Jestem totalnie zniesmaczony czytając poniższe komentarze. Niektórym przydałby się powrót do przeszłości z lat 2009-2011…może wtedy zauważyliby różnicę i docenili obecny stan dotyczący prowadzenia szkolenia dzieci i młodzieży w KS Górnik Brzeszcze oraz zarządzania klubem w tym utrzymywania obiektu gminnego o powierzchni ponad 6ha za 10 tys zł na rok ( tyle Górnik otrzymał dotacji z UG Brzeszcze w roku 2018 , wcześniej wcale dużo lepiej nie było) . Ludzie opamiętajcie się , bo już za rok nie będzie komu prowadzić tej niewdzięcznej ( jak widać ) , społecznej pracy. Wspomnicie moje słowa już w lutym 2021.

  48
  2
   • Wcale nie będę tym zdziwiony, zresztą dwóch naprawdę zaangażowanych w sprawę członków tego Zarządu już zrezygnowało….tylko czekać aż pozostali zrobią to samo. Ciekawe kto wtedy będzie tak odważny jak na tym forum i weźmie odpowiedzialność za zarządzanie klubem ?

    4
    2
    • Jak nie będzie odważnych to nie będzie Górnika. Proste. Członkowie nie rezygnują z powodu internetowych komentarzy i opamiętanie internautów nic tu nie pomoże. Sytuacja ogólna klubów piłkarskich w regionie jest zła. W przerwie zimowej kolejny klub chrzanowskiego PPNu przestał istnieć. Stawiany tu swego czasu za przykład fuzji klubów, Mks Trzebinia pomimo spłaty zawodników nadal nie wie czy będzie miał kim grać na wiosnę. Soła Oświęcim, która miała plan powrotu do okręgówki na jesieni, chyba nie wróci bo miasto zadotowało ich kwotą 38 tys. Do startu rundy wiosennej jeszcze pewnie jakiś kwiatek wyskoczy.

     1
     6
     • A może ktoś racjonalnie wytłumaczyć dlaczego składka członkowska nie jest podnoszona? Ciągle 20zł, od wielu lat, przecież to nielogiczne, wszystko drożeje … W okolicy składki są od 60 do 150, jak oni chcą funkcjonować? Szkółki ich wykończą!

     • Te 20zł to kwota zgodna z prawdą czy sobie żartujesz? To można być członkiem Górnika Brzeszcze za równowartość czterech biletów na mecze seniorów?

     • To prawda 20zł (w tym masz wejścia na mecze, możesz korzystać z parkingu klubowego, masz tańszy karnet na basen). Stowarzyszenie KSG było zakładane, no nie wiem, 8-9 lat temu? w całkiem innych okolicznościach niż mamy obecnie. Powstało nie w celach zarobkowych tylko po to by podtrzymać tradycje KSG Brzeszcze i dać dzieciom i młodzieży możliwość treningu piłkarskiego pod okiem wyszkolonych trenerów. Obecnie powstały szkółki piłkarskie zarobkowe, które TAKŻE są stowarzyszeniami i oprócz pieniędzy od rodziców dostają pieniądze z Gminy, Powiatu czy ministerstwa. Czyli wyciągających ręce po pieniądze jest więcej a pula pieniędzy powiedzmy, że ta sama. Jak ktoś się jeszcze dobrze przyjrzy na podział pieniędzy i logicznie pomyśli, to wyciągnie odpowiednie wnioski. Czy to jest fair ? Nie wiem, ale tak jest. Poza tym rodzice myślą, że jak zapłacą stówę, to treningi będą lepsze, a ich pociechy od razu staną się Lewandowskimi, czy Piątkami. W takich warunkach KSG nie ma szans na egzystencję.

      7
      2
     • Zgoda, zgoda. Ja rozumiem, że stowarzyszenie zawiązało się ze szlachetnych pobudek i w okolicznościach innych niż obecne. Przy czym weźmy też pod uwagę, że dzisiejsze dwie dychy a dwie dychy z przed 8 lat to trochę inne pieniądze, uwzględniając wymienione przez ciebie przywileje.
      Też jestem ciekaw jak samorząd podzieli środki na 2020. Jeżeli chodzi o myślenie rodziców to twoje stwierdzenie jest zbyt ogólne a przez to krzywdzące. Większość chce zapewnić dzieciom zajęcia, na których mogą one rozwijać zdolności fizyczne i socjalne a niekoniecznie myślą o karierze sportowca dla swojego dzieciaka. Płacąc stówę mają pewność, że taki trening się odbędzie a w klubach to czasami bywało różnie.
      Zgadzam się, że w takich warunkach Górnik nie ma szans na egzystencję. Z podejściem „wszystko za półdarmo” tak się to skończy. Dosadnie i Zniesmaczony napisali wyżej, że nie można skompletować zarządu i patrzeć kiedy pozostali odejdą i ja się takiemu stanowi już nie dziwię.

      2
      1
     • Anonim
      W Górniku płacąc składkę 20 zł też masz pewność ze trening się odbędzie . Problem podwyższenia składki był poruszany kilkakrotnie i zawsze spotykał się on z niezadowoleniem ze strony członków. Pytanie : podnosimy składkę i tracimy np 50 z 200 członków regularnie opłacających składki, czy utrzymujemy składkę na poziomie 20 zł zachęcając niezrzeszonych do wpisania się na listę członków KSG ?

      6
      2
     • Cieszę się. Tylko czy za rok albo dwa, płacąc dalej te 20 zł też będzie można mieć tę pewność? Inny anonim chyba uzyskał odpowiedź na swoją pierwszą wątpliwość. Odpowiadając na twoje pytanie. Jeżeli składka na tym poziomie zachęca (o ile oczywiście sama składka może do czegoś zachęcać) i powoduje przypływ nowych członków, to w porządku. Jeśli nie ma takiego efektu, to faktycznie nieciekawie.

     • Anonim Składka na poziomie 20 zł może i nie zachęca ale na pewno nie zniechęca tak jak składka w wysokości powiedzmy 50 zł . Pamiętaj ze członkami klubu są nie tylko rodzice dzieciaków trenujących w klubie ale również osoby związane np z kopalnią które dzięki opłacaniu składki mają zapewnione nieodpłatne miejsce parkingowe przy stadionie – to jest jeden z przywilejów członków KSG.

      3
      1
     • Stowarzyszenie takie jak Górnik Brzeszcze powstało po to by umożliwić wszystkim udział w miarę zorganizowanych i profesjonalnych treningach niezależnie od majętności i umiejętności i takim powinien pozostać. Robią robotę za Gminę, która dzieciom na tym obiekcie nie proponuje nic. Utrzymanie musi być ze środków Gminnych, Powiatowych czy Ministerialnych. Nie każdego stać na szkółki piłkarskie.

     • Oczywiście, że kwestia utrzymania klubu niekoniecznie musi pochodzić z wymienionych przez ciebie środków. Istotny fakt poruszył Zorientowany, nie należy mieszać tutaj dwóch form “przychodu” klubu. Jedna to, składka członkowska 20zł, którą płacą nie tylko rodzice trenujących dzieciaków, więc nie jest to opłata za trening. Składki to pozycja mająca zapewniać “przeżycie” klubu na poziomie ekonomicznym. Wpływy ze składek nie mają aż takiego znaczenia w kwestii szkolenia dzieci i młodzieży, bo od tego jest dotacja z gminy. I to właśnie dotacja jest drugim źródłem, dzięki którym KSG może prowadzić szkolenie.
      Pisanie, że Gmina w tym temacie “umywa ręce” jest całkiem na wyrost. Dlatego sprowokowany wpisem Innego anonima pociągnąłem temat wysokości składki. Uwzględniając wcześniejsze głosy Dosadnie i Zniesmaczonego, chodzi o to czy za rok, dwa będzie jeszcze jakiś Górnik, który tę dotację wykorzysta.
      Póki co, czytając ostatni wpis Zorientowanego odniosłem smutne wrażenie, że coraz częściej Górnik traktuje się jako dodatek do biletu parkingowego.
      Uprzedzając głosy oburzenia. Tak, wiem, nie jest łatwo o środki do życia.

      2
      1
     • Cieszy ta dyskusja na tle tych bzdur, które poniżej wypisują jacyś obrażeniu ignoranci nieznający tematu. Znam cały zarząd KSG, często rozmawiamy i niestety oni są dalej idealistami. Nie zmienią swoich poglądów …

     • Anonim zauważam że nie do końca dobrze rozumujesz. Wysokość składki członkowskiej jest ustalana i zatwierdzana corocznie uchwałą przez Zarząd . Składka musi być równa dla wszystkich członków. Musisz też wziąć pod uwagę, że Stowarzyszenie nie może prowadzić działalności gospodarczej ( po pierwsze zabrania tego statut KSG a po wtóre status Organizacji Pożytku Publicznego który to Stowarzyszenie KSG decyzją Sądu otrzymało bodajże w 2014 roku . To pierwszy klub sportowy z terenu gminy który taki status otrzymał i to w dodatku bez udziału żadnej z istniejących fundacji zajmujących się OPP ). Stwierdzenie że Górnik traktuje się jako dodatek do biletu parkingowego nie do końca jest sprawiedliwe , bo takie podejście do sprawy członkostwa nie dotyczy wszystkich , a tylko części członków , a już na pewno nie dotyczy osób zarządzających klubem. Zarząd musi wszystkich członków stowarzyszenia traktować w jednakowy sposób bo tego wymaga statut klubu i zwyczajna , ludzka uczciwość.

     • Inny anonim_ pamiętaj składa 20 zł miesięcznie co daje kwotę 240 zł rocznie. Przy wpłacie jednorazowej jest zniżka i wtedy składa ta wynosi 200 zł rocznie

     • Zorientowany, w jakiej kwestii źle rozumuję? Przecież ja nie namawiam do nierównego traktowania członków ani nie namawiam stowarzyszenia do prowadzenia działalności gospodarczej. Powtarzam, jeżeli zarząd uchwala od lat wysokość składki na poziomie 20 zł i to wystarcza w funkcjonowaniu klubu to wszystko w porządku. Pisząc o klubie i bilecie parkingowym wyraźnie zaznaczyłem, że to moje wrażenie po przeczytaniu twojego posta i nie sądzę żeby moje wnioskowanie (może błędne) można rozpatrywać pod kątem sprawiedliwości lub niesprawiedliwości.

     • Doprecyzowywując, czyli nie dość, że składka najniższa w okolicy to jeszcze czeka rabacik.
      Zorientowany ma rację. Nic nie rozumiem.

     • Anonim skoro nic nie rozumiesz postaram Ci się to wytłumaczyć w prosty sposób…tak po chłopsku…karnet na całą rundę zasadniczą Polskiej Ligi Hokeja na lodzie ( 23 mecze domowe ) na mecze Unii Oświęcim kosztuje 250 zł…czyli raptem o 10 zł ( lub 50 zł w przypadku wpłaty jednorazowej ) więcej niż składka członkowska KSG . I Liga hokeja w której możesz zobaczyć reprezentantów Polski i….A klasa w piłce nożnej….zauważasz różnicę ? Pomyśl….

      1
      1
     • Tylko, że karnet a składka członkowska to dwie różne rzeczy. Karnet upoważnia cię tylko do wstępu na konkretne imprezy organizowane przez klub. Członkostwo oprócz tego daje pewne przywileje np. takie o których mowa była wcześniej. Na Unii można kupić sobie karnet za 250 zł a można przystąpić do Klubu 100, gdzie wpłata to minimum 100 zł za miesiąc. I w drugą stronę. Mecze domowe Górnika w A klasie to 55 zł za sezon i to bez karnetu. Możesz też zostać członkiem klubu za 20 zł za miesiąc. Taka to subtelność.

     • Anonim…zdecyduj się więc …rozumiesz o co chodzi , czy nie rozumiesz ? Twój ostatni wywód świadczy że jednak kumasz , nie powinno więc Cię dziwić , smucić etc to, że niektórzy traktują członkostwo w KSG jako “dodatek do biletu parkingowego”. Podejście ludzi jest zazwyczaj pragmatyczne czyli w stylu : ” płacę kasę i co ja w zamian za to będę miał ” ? Pracownik kopalni którego piłka nożna na poziomie A klasy zbytnio nie interesuje i jeszcze w dodatku nie jest mieszkańcem gminy Brzeszcze zapłaci składkę bo dzięki temu zyska jeden z przywilejów członkowskich tj bezpłatne miejsce parkingowe. Czy Twoim zdaniem taki proceder to coś złego ? Czy to że Zarząd utrzymuje taką wysokość składki by zatrzymać właśnie tych członków jest wg Ciebie myśleniem złym ? Zarząd podejmując decyzję o wysokości składki musi brać pod uwagę wszystkie aspekty w tym m.in. ten o którym pisze forumowicz Kiedyś członek KSG tj “Stowarzyszenie takie jak Górnik Brzeszcze powstało po to by umożliwić wszystkim udział w miarę profesjonalnych i zorganizowanych zajęciach sportowych niezależnie od majętności…” Ja osobiście rozumiem dylematy z jakimi muszą parać się działacze klubu podczas ustalania i zatwierdzania wysokości składki członkowskiej. Jej podniesienie niekoniecznie może przynieść wymierne korzyści ….a dla klubu największymi korzyścią powinny być : 1) ilość dzieciaków i młodzieży uczestniczacych w treningach oraz 2) ilość członków klub regularnie opłacających składki członkowskie . Anonim spróbuj podejść do tego tematu w ten sam sposób, będzie Ci łatwiej. Pozdrawiam i do zobaczenia na meczach KSG

     • Zorientowany, kontynuując wątek klubu i biletu parkingowego to mnie to nie dziwi, ale też nie cieszy. Wolałbym żeby Górnik Brzeszcze pojawiał się w innych zestawieniach.
      Cóż, pragmatyzm. Świetnie, więc bądźmy pragmatyczni do bólu. W przytoczonym przez ciebie przykładzie dotyczącym pracownika kopalni niezainteresowanego klubem, miejsce parkingowe nie jest darmowe tylko kosztuje go mniej niż złotóweczkę dziennie. Koszt do zaakceptowania dla każdego kierowcy. Cztery posty niżej MamaMłodego napisała: “Klub ma najniższą stawkę członkowską w okolicy, a dzieciaki grają mecze w strojach klubowych za które rodzice nie płacą.” Super, dzieciak zadowolony i wybiegany, każdy rodzic by się cieszył. Żeby była jasność, nikogo tutaj za to nie potępiam, to są podejścia bardzo pragmatyczne. Rozumiem, że działacze ustalając wysokość składki muszą wypracować kompromis pomiędzy oczekiwaniami członków a zapewnieniem klubowi ekonomicznego bytu. Nie rozumiem natomiast, dlaczego klub udziela jeszcze jakiegoś rabatu od tej kompromisowej składki (16% o czym w komentarzu Doprecyzowywując). Można to tłumaczyć chęcią pozyskania rocznej składki na raz, ale przy tej kwocie to ten rabat to dla mnie absurd.
      Jeżeli chodzi o wpis ,Kiedyś członek KSG, to się nie zgadzam, bo co to oznacza “umożliwić wszystkim udział w zajęciach sportowych niezależnie od majętności”. To w istocie postulat likwidacji stałej składki. Co w zamian? Utrzymywanie ze środków gminnych. Mrzonki.
      Kończąc, przypomniało mi się powiedzenie przypisywane Napoleonowi: kto nie chce karmić swojej armii będzie karmił cudzą. Cześć i pozdrówka.

      1
      1
     • Anonim- przypuszczam, że rabat o którym wspominasz i którego nie rozumiesz wynika z przerobionej sytuacji w latach gdy rabatu nie było tylko składki miesięczne i opłata roczna bez rabatu. Byli tacy co w jednym miesięcy składkę opłacili a w kolejnym “zapomnieli” – suma summarum wyszła taka że w budżecie klubu po stronie wpływy z tytułu składek członkowskich w przeliczeniu na 1 zarejestrowanego członka środków było mniej niż w przypadku pobierania składek jednorazowych.

     • Hehehe. Jak to zapominali? Przecież napisałeś, że była możliwość jednorazowej wpłaty. Jeden przelew i można nie pamiętać.
      Ale mniejsza już o to. Wprowadzenie opłaty z rabatem pomogło?

     • Anonim piszę o tych członkach którzy płacili składki miesięczne. Był miesiąc że opłacił tą składkę a był też taki miesiąc że nie opłacił. I co wtedy miał Zarząd zrobić? Zgodnie ze statutem skreślić z listy członków. Upłynęły 2 miesiące ów członek pojawia się z deklaracją i chęcią opłaty składki miesięcznej….i tak w roku ze trzy raz ….i wpływ z jego członkostwa wyniósł np 140 zł…

     • A nie ma takiej możliwości, żeby zlikwidować składki miesięczne i zostawić jedną, roczną? Albo, jeżeli ktoś ma naprawdę kłopot z wpłatą jednorazową 240 pln to wprowadzić składki półroczne lub kwartalne?

 3. A ja przepraszam, że w tym miejscu piszę swój komentarz, ale nie wiem gdzie mogę go jeszcze zamieścić, gdyż pisałam go w zakładce “ogłoszenia”, ale nie to nie dało, więc ponawiam moją informację:

  Pod koniec 2019r. roku na ulicy Liliowej w Brzeszczach (okolice parku) znaleziono czarną opaskę sportową na rękę – prawdopodobnie należała do kobiety.
  Osobę, która ją zgubiła proszę o kontakt w celu odbioru.

 4. Pewnie w związku z niektórymi komentarzami pierwsze spotkanie w 2020 między mamami a zarządem upłynie w nieco krępującej atmosferze. Albo wszyscy będą udawać, że nic się nie stało albo skończy się awanturą. A wizerunkowo to wygląda tak, że szkoda gadać.

  12
  40
  • Upłynie w miłej atmosferze, jak zawsze. Większość osób, które poniżej się udzielały nie jest związana już z naszym klubem. Dlatego powinny sobie odpuścić i angażować się tam gdzie ich dzieci trenują.

   43
   17
 5. Szatnie ślicznie wyremontowane. To odpowiedź Gminy na wieloletnie pisma i prośby rodziców starszych zawodników i zaangażowanie nowych. Dziękujemy. Klub ma najniższą stawkę członkowską w okolicy, a dzieciaki grają mecze w strojach klubowych za które rodzice nie płacą. Klub dba o wizerunek swoich zawodników. Co do poniższych komentarzy, to widzę tu taki kącik wzajemnej adoracji. A pani o której tu tak głośno zostawiła duży niesmak wśród rodziców po swoim odejściu.

  42
  9
 6. Pani Kasiu dobrze ,że Pani odeszła lepiej pomagać dobrym ludziom .Chciała Pani dobrze ,ale nie wszyscy to docenili .A mamusie które za plecami gadają o zarządzie pozdrawiam p.s trzeba mieć jaja żeby się postawić .

  13
  37
  • Będziesz miała okazję się postawić już podczas najbliższych wyborów do Zarządu. Mam nadzieję że nie stchórzysz i zgłosisz swój akces do nowego zarządu

   57
 7. Hahaha, ta Kasia!!!! Co skłóciła rodziców? Obmawiała i szkalowała osoby od lat związane z klubem, ktorzy nie raz ze swej kieszeni wykładali. I jak już “namieszała” to uciekła z dzieciakiem do sąsiedniego klubu??? Szatnie zostały wyremontowane po jej odejściu. Wiec jakie jej zasługi ???

  45
  9
  • Idź chłopie bo jesteś żałosny tonący brzytwy się chwyta. W zarządzie jest taki cwaniak co miesza wszędzie nadaje nawet na własnych w klubie “Bedzie afera bo zdjęcia do kalendarza będą C…jowe” wstyd. Kaśka chciała pomóc jak inni zresztą nie wspomnę o A.J super facet jak i cała rodzina pomocna.Zachowaj swoje żałosne komentarze człowieku osadzasz ludzi A tak naprawdę nie wiesz jak bylo

   13
   50
  • trzeba być ostatnią szują żeby pisać takie oszczerstwa na kobietę …
   Prawda boli przy prawdzie każda kanalia będzie kłamać i kombinować tak aby nie było afery .Winni zawsze będą ściemniać !!!

   10
   39
  • Panie Pawle !. Jest pan jedyną osobą ,która mogła tak napisać o osobie od której pan oczekiwał pomocy w pomalowaniu trybun .Nie uciekłam tylko zmieniłam klub ponieważ byłam okłamywana z opłatą za członkowstwo. Jedni płacili mniej drudzy więcej nie byłam o tym poinformowana w momencie zapisywania dziecka .Po drugie ja nikogo nie skłuciłam to pan zamieszał w grupach obawiając się miliona pytań że strony rodziców .Nasza grupa chciała pomóc wam począwszy od remontu kończywszy na sponsorach .Proszę sobie darować oszczerstwa w moją stronę jest Pan manipulantem .Nie szukam pokłonu za zasługi należą się one burmistrzowi.Dziękuję za miłe słowa jak i za krytykę

   23
   51
   • Witam Pani Katarzyno, jest mi niezmiernie przykro, że posądza mnie pani o ten komentarz. Nie mam w zwyczaju umieszczać komentarzy anonimowych, a na pewno nie w ten sposób. Możemy mieć inne zdanie, ale nie musimy się nawzajem obrażać. To prawda, chcieliśmy razem zrobić coś dobrego, ale nie wyszło, i wie pani dlaczego, przynajmniej mam nadzieję, że to pani przemyślała i zrozumiała. Nie miejsce i czas, aby o tym tu dyskutować. Co do reszty pani komentarza, to się nie odniosę, bo nie wiem, kto i w jaki sposób przedstawił pani zasady funkcjonowania grup dziecięcych. I proszę poprosić swoje koleżanki i kolegów o zaprzestanie umieszczania obraźliwych komentarzy. Życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku i powodzenia.

    57
    22
 8. Tak tak nalepiej ciągle narzekać ze to pieniędzy mało ze to Burmistrz nieodpowiedni ale trochę dać od siebie gdy rodzice sa chetni pomoc przecież to jest dla dzieci a nie tylko czekać aż gmina wszystko zrobi …..

  17
  35
 9. Oczywiście serdeczne podziękowania dla Burmistrza i sponsorów 😚😚bo bez nich nie udalo by sie.Jednak liczy się inicjatywa ze ktoś poruszył ten temat ze chciał dobrze choć inni podcinali skrzydla za to dziękujemy Kasi.Doceniajcie ludzi bezinteresownych.

  10
  48
 10. Bądźmy szczerzy, remont super😀😀podziękowania należą się Kasi jednej z mam bo to ona była u Burmistrza w tej i to dzięki niej. Laury niech zbiera ten kto na to zasłużył!!

  14
  49
  • A kto zbiera laury niezasłużenie? Burmistrz, zarząd KSG, panowie Andrzej i Krzysztof albo sponsor, który odnowił ławki rezerwowych? Twój wpis może szczery, ale jednak trochę nie w porządku.

   50
   7
  • Proszę pani, temat obiektu KSG Brzeszcze ciągnie się latami. Takich ludzi jak pani Kasia jest/było kilkadziesiąt. Ludzie od lat prosili o remont. Dopiero zmiana podejścia do problemu pana Burmistrza i przy wsparciu Rady Miasta udało się pozyskać dodatkowe pieniądze na remont oświetlenia + udało się odświeżyć 2 małe szatnie. To jest kropelka w morzu potrzeb, ten obiekt wymaga generalnej rewitalizacji i musi tam wrócić brzeszczański sport, nie tylko piłka, ale też lekkoatletyka, a może i inne ….

   45
   6

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.