6 grudnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zorganizowali specjalny „mikołajkowy” patrol.  W tym wyjątkowym dniu funkcjonariusze promowali bezpieczną i kulturalną jazdę wśród kierowców, a wśród pieszych noszenie elementów odblaskowych.

„Mikołajkowy” patrol do kontroli drogowej zatrzymał kilkudziesięciu kierowców. Tym którzy jechali zgodnie z przepisami, a także prawidłowo przewozili pasażerów, w tym przede wszystkim dzieci, policjanci wręczali słodki upominek oraz opaskę odblaskową. Natomiast kierowcy, którym zdarzyło się popełnić wykroczenie oprócz pouczenia otrzymywali rózgę.

Podobną niespodziankę policjanci przygotowali dla pieszych. Za nieskorzystanie z przejścia dla pieszych, kilka osób wróciło do domu z policyjną rózgą. Ci piesi,  dla których bezpieczeństwo, a nie pośpiech było najważniejsze, otrzymywali słodycze oraz elementy odblaskowe.

Oświęcimscy policjanci  przez cały rok  musieli być grzeczni, ponieważ podczas prowadzonej przez nich kontroli w ruchu drogowym,  przybyło do nich, aż pięciu zmotoryzowanych Mikołajów z True Friends Oświęcim. Po wymianie słodyczy  Mikołaje na motocyklach wyruszyli na oświęcimską Starówkę, rozdawać słodycze najmłodszym, natomiast  policyjny „mikołajkowy” patrol  wrócił do pilnowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.