Początkiem września przekazano plac budowy na realizację zadania polegającego na budowie chodnika przy ul. Turystycznej. Inwestycja w pasie drogi wojewódzkiej nr 949 to wspólne zadanie Gminy Brzeszcze oraz Województwa Małopolskiego w ramach Inicjatyw Samorządowych. Prace potrwają do 30 września.

Chodnik w pasie drogi wojewódzkiej nr 949 po stronie lewej (wschodniej) ul. Turystycznej zostanie wybudowany w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła p.w. Matki Bożej Bolesnej. Ze względu na duży ruch pieszych w tym rejonie, szczególnie osób starszych oraz dzieci, konieczność realizacji zadania była wielokrotnie zgłaszana przez mieszkańców.

Prace ruszą już w najbliższych dniach. Inwestycja obejmować będzie m.in. wykonanie kanalizacji deszczowej, budowę kanału technologicznego, wykonanie nasypów, budowę chodnika oraz oświetlenia przejścia dla pieszych w nowej lokalizacji, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

Wykonawcą robót budowlanych jest Zakład Usług Budowlanych “Dębowski” sp. j. z Zaborza. Funkcję inspektora Nadzoru branży elektrycznej pełni firma Zakład Elektroinstalacyjno-Projektowy mgr inż. Lesław Morawiec z Oświęcimia oraz funkcję inspektora nadzoru branży drogowej pełni Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie, Pani Anna Iskierka.

Wartość robót budowlanych wynosi 215 000,00 złotych.

(źr., fot. Brzeszcze.pl)

10 KOMENTARZE

 1. Dziwna decyzja – mieszkam w pobliżu i bardziej niż chodnik to by sie tam rondo przydało od ulicy Mickiewicza – coś takiego jak w Skidziniu czy coś. Wyjechać tam w godzinach szczytu to jest dramat. Tak samo przydała by się odnowa tego przystanku autobusowego, który widać na zdjęciu. Chodnik to ostatnie o czym bym tam pomyślał – chociaż przeciwnie do osób które pisały wcześniejsze osoby – ja czasem widuję osoby idące tym poboczem.

  7
  4
  • Też tutaj mieszkam. Jest problem jeśli chcesz jechać w lewo w kierunku Brzeszcz, ale kto ci każe korzystać z tego skrzyżowania? Można przecież wyjechać na ul.Turystyczną “na swiatłach” z ul. Piłsudskiego. Można też jechać w prawo i wrócić na rondzie przy szkole w Jawiszowicach. Chodnik jest potrzebny, bo wielu pieszych przechodzi do sklepu “Rymkas” nieprawidłowo, poza przejściem, którego tam nie ma.

  • Racja. Przejeżdżam tamtędy codziennie po kilka razy i nigdy nie widziałem ludzi po lewej stronie. Nigdy. A problem był zgłaszany chyba przez ludzi z tych czterech domów po lewej stronie bo chyba tylko oni tamtędy będą chodzić. Idiotyczna decyzja za sporą kasę.

   8
   9

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.