Symbolicznym wbiciem łopat 19 października rozpoczęto rozbudowę centrum kardiologii inwazyjnej, elektroterapii i angiologii spółki G.V.M. Carint. Ośrodek, który w przyszłym roku wzbogaci się o dodatkową przestrzeń funkcjonuje na terenie Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu od kilkunastu lat. W uroczystej inauguracji zadania uczestniczyli włodarze Powiatu Oświęcimskiego – starosta Andrzej Skrzypiński, wicestarosta Paweł Kobielusz i członek zarządu powiatu Jerzy Mieszczak.

Centrum zapewnia pacjentom powiatów oświęcimskiego i wadowickiego dostęp do diagnostyki i zabiegowych procedur kardiologicznych. Szpitalne świadczenia medyczne są dostępne dla pacjentów bezpłatnie w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Spółka dobuduje do istniejącego już obiektu pawilon o pow. 730 m kw. Pacjenci zyskają dostęp do nowej infrastruktury, która wzmocni specjalistyczną opiekę kardiologiczną w regionie oraz poprawi bezpieczeństwo i kompleksowość leczenia. Wartością nowego obiektu będzie sala hybrydowa do zabiegów planowych, mniej inwazyjnych i skuteczniejszych dla pacjentów, do nagłych przypadków oraz rozbudowa oddziału intensywnej opieki kardiologicznej.

Przypomnijmy, że 2 marca br. dyrektor Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu Edward Piechulek podpisał z przedstawicielami zarządu spółki G.V.M. Carint umowę dzierżawy gruntu szpitala pod rozbudowę Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii w Oświęcimiu.

– Rozbudowa centrum kardiologii inwazyjnej, elektroterapii i angiologii jeszcze bardziej podniesienie poziom świadczonych usług w tym zakresie. Po trzech latach zmagań z różnymi przeciwnościami, najpierw losu, potem politycznymi doprowadziliśmy etap wielkiego projektu do końca. To będzie ośrodek na miarę XXII wieku, bo na miarę obecnego stulecia usługi w Carincie świadczone są już od dawna – mówił starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński.

(źr.fot.powiat.oświęcim.pl)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.