21 października 2020 roku został uruchomiony nabór wniosków w drugiej części programu „Czyste Powietrze”, skierowanej do osób o niższych dochodach.

Aby dostać wyższą dotację – nawet do 37 tys. zł – na wymianę ‘kopciucha’ i termomodernizację domu, potrzebne jest zaświadczenie o dochodach wydane przez gminę, tj. urząd gminy lub ośrodek pomocy społecznej.

Zaświadczenia o dochodach będą wydawane  na podstawie żądań składanych przez osoby zainteresowane aplikowaniem w drugiej części programu o uzyskanie podwyższonej bezzwrotnej dotacji.

Mieszkańcy Gminy Brzeszcze mogą składać żądanie wydania zaświadczenia do Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzeszczach w następujący sposób:

  • osobiście w godzinach pracy OPS
  • pocztą na adres Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzeszczach, ul. Mickiewicza 6, 32-620 Brzeszcze
  • elektronicznie
Zaświadczenia wystawia Dział Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego – telefon kontaktowy: 32 211 12 51.

Wzór żądania wydania zaświadczenia o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego osoby fizycznej  został określony Rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 2 października 2020 r.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotował także kalkulator dotacji. Zamieszczony na stronie kalkulator dotacji ułatwi wnioskodawcom wyliczanie dotacji na planowane przedsięwzięcie w zależności od wybranych zadań kwalifikujących się do dofinansowania.

Więcej szczegółów – TUTAJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.