Podczas obchodu rejonu służbowego, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Brzeszczach ujawnił, że w nieogrzewanym domu przebywa 80-letnia mieszkanka. Dzięki interwencji, seniorka trafiła pod opiekę rodziny.

“17 stycznia przed południem, podczas obchodu w ramach akcji Zima, dzielnicowy kontrolował miejsca, w których mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie. W czasie tych czynności ustalił, że stan zdrowia 80-latki samotnie mieszkającej w jednym z domów na terenie Brzeszcz znacznie się pogorszył i kobieta może mieć problemy z poruszaniem się. Funkcjonariusz natychmiast udał się do miejsca zamieszkania starszej pani” – podaje rzecznika oświęcimskiej Komendy Policja.

W domu, w którym przebywała kobieta panował chłód. W rozmowie z 80-latką  funkcjonariusz ustalił, że w ostatnim czasie zaczęła ona mieć problemy z poruszaniem się i pomimo faktu, że posiadała opał, nie była w stanie samodzielnie ogrzać domu.

O sytuacji zagrażającej życiu seniorki powiadomiono pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzeszczach, którzy natychmiast zjawili się na miejscu. Na miejsce wezwano również rodzinę 80-latki, która zabrała ją z domu i zobowiązała się do opieki.

(źr. PolicjaOświęcim)

6 KOMENTARZE

  1. Taki dzielnicowy powinien dostać premie za zachowanie Bo większość naszych gminnych spasionych knurów nie potrafi nic oprócz żarcia kebabów i walenia w uja. Rodzinka tez zainteresowana ale chyba tylko Działką i domem .

    7
    3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.