W  dniu wczorajszym około godziny 17:47 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu odebrał zgłoszenie o pożarze pustostanu w Jawiszowicach przy ulicy Hubala. Niezwłocznie na miejsce zadysponowano zastępy Straży Pożarnej i Policję.

„Po dotarciu na miejsce zdarzenia stwierdziliśmy, że w opuszczonym budynku, w wyniku zaprószenia ognia, doszło do pożaru składowanych tam śmieci. Strażacy przystąpili do gaszenia pożaru i równocześnie w aparatach ochrony dróg oddechowych sprawdzali pustostan pod kątem przebywania w nim osób bezdomnych”- mówi Dawid Burzacki, dowódca pierwszego zastępu.

„Podczas sprawdzania budynku strażacy w jednym z pomieszczeń odnaleźli śpiącego mężczyznę, który został ewakuowany na zewnątrz i przekazany rocie medycznej. Mężczyzna nie wyraził zgody na badanie i ewentualne udzielenie pomocy, w związku z tym został przekazany do dyspozycji patrolu Policji z KP Brzeszcze”- dodaje Dawid Burzacki.

Pustostan zlokalizowany na ulicy Hubala w Jawiszowicach to miejsce, w którym często przebywają osoby bezdomne i młodzież z pobliskiego osiedla. W ciągu roku, na terenie opuszczonej posesji, Policja i Straż Pożarna przeprowadzała kilka interwencji związanych z przebywaniem osób bezdomnych i zaprószeniem ognia. Mieszkańcy, którzy sąsiadują z pustostanem mówią, że problem w tym miejscu dzieli się na sezony: wakacyjny, gdzie miejsce oblegane jest przez młodzież, która często spożywa alkohol i zakłóca porządek i sezon zimowy- gdzie miejsce to upodobały sobie osoby bezdomne.

8 KOMENTARZE

  1. Policja sobie nie radzi z problemem…
    Nadzór Budowlany z Oświęcimia … prowadzi podobno sprawę
    Straż Pożarna przyjeżdża i gasi ogniska palone wewnątrz budynku …
    A za to wszystko płacimy my podatnicy … a powinien właściciel … ale on to ma głęboko. … tam gdzie słonko nie dociera. …
    Może Pan Burmistrz rozwiąże problem …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj