W nocy z środy na czwartek służby ratunkowe interweniowały w jednym z mieszkań w Brzeszczach, gdzie doszło do zatrucia tlenkiem węgla. 24-letnia mieszkanka Brzeszcz w stanie ciężkim została przetransportowana do szpitala.

Jak ustalili policjanci do zdarzenia doszło tuż przed godziną 22, gdy kobieta brała prysznic. Nieprzytomną 24-latkę znalazł jej chłopak. Mężczyzna wszedł do łazienki zaniepokojony jej dłuższą nieobecnością. Na miejsce wezwał służby ratunkowe. Kobieta w stanie ciężkim została przetransportowana helikopterem medycznym do jednego z krakowskich szpitali.

Strażacy podczas sprawdzania mieszkania wykryli przekroczony poziom stężenia tlenku węgla.

Służby ostrzegają przed i apelują o zainstalowanie czujników tlenku węgla. Dbając o bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich należy sprawdzać drożność wentylacji, a także wyposażyć mieszkanie w czujnik tlenku węgla. Jeśli łazienka wyposażona jest w piecyk gazowy należy zachować czujność ponieważ może dojść do nagromadzenia tlenku węgla podczas kąpieli.

Tlenek węgla jest gazem bezwonnym i bezbarwnym, więc ludzie go nie wyczuwają, natomiast czujnik wykryje nawet niewielkie jego stężenie i natychmiast zasygnalizuje to alarmem.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

11 KOMENTARZE

  1. Do „zielony aktywista”,naprawdę jesteś zielony,jest przynajmniej kilkanaście argumentów przeciwko tzw.pompą ciepła ,fotowoltanice nawet tych ekologicznych.Zakazać możesz tylko sobie .Tylko w różnorodności ogrzewania istnieje niezależność.Kto posiada patenty na pompy i panele! Nie widzisz zagrożeń.

    2
    1
    • To teraz masz suprise w zeszłym tygodniu przegłosowano w PE tzw paszporty energetyczne poczytaj sobie , Jesteście przed faktem dokonanym.

      1
      2
      • Niekoniecznie,PE dzisiaj jest jutro może go nie być,pomijam fakt kto wybiera PE,napewno nie Polacy czyli o polskich sprawach nie decydują Polacy lecz persony obce polskiej racji stanu

        2
        1
        • Póki co zakazano wam palić w piecach miałami , węglem brunatnym i mułami nawet za mokre drewno w piwnicy masz dostać mandat jeśli takim palisz kazano wywalić stare piece a w Krakowie dobrych kilka lat już nie ma żadnego pieca na węgiel . I co? Dalej wieżycie to wieżcie dalej już zbierajcie kasę na zakup pompy.

          2
          1
          • Nadal nic nie rozumiesz,tym co wskazałeś/wskazałaś dawno już nie można spalać,brunatnym już od dekad nie można palić!,wybór sposobu opalania musi być prawem do wyboru,oczywiście optymalnym ekologicznie,nie obciążający przyrodę.Nie istnieje neutralny system ogrzewania,nawet pompy ciepła zwłaszcza że patenty do komponentów mają w przewadze Niemcy.Każda forma wytwarznia energi ma wady i obciąża przyrodę,wynika to z ogólnego prawa zachowania energi

  2. Dlatego trzeba jak najszybciej zakazać ogrzewania paliwami stałymi i gazowymi tylko pompy ciepła i Fotowoltaika wtedy będziemy bezpieczni i wolni .

    3
    8
    • A za co miliony biednych emerytów i working poor ( elektorat bananowej lewicy) w Polsce mają sobie to kupić ?

      6
      1
      • Państwo powinno umożliwić specjalne kredyty niskoprocentowe w przypadku śmierci Emeryta Spłata przechodzi na rodzinę , myślę że jak udało się wprowadzić zakaz produkcji aut spalinowych i zakaz instalowania piecy gazowych w nowych domach to i to też się uda wprowadzić.

        2
        5
        • Nie daj boże. Zauważyłeś może co się dzieje za naszą wschodnią granicą ? Pewnie nie, jak cała wierchuszka UE ubabrana gównem korporacyjnej korupcji i kupowana systematycznie od 30 lat przez Putina. W tym zielonym przekręcie chodzi o czerwony przekręt i My już o tym wiemy- bo za bardzo się pospieszyliście. Żabę trzeba gotować powoli.

        • Nie daj boże. Zauważyłeś może co się dzieje za naszą wschodnią granicą ? Pewnie nie, jak cała wierchuszka UE ubabrana gównem korporacyjnej korupcji i kupowana systematycznie od 30 lat przez Putina. W tym zielonym przekręcie chodzi o czerwony przekręt i My już o tym wiemy- bo za bardzo się pospieszyliście. Żabę trzeba gotować powoli.

          1
          1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj