Pięć i pół sezonu trwała szkoleniowa przygoda Jarosława Płonka z seniorską ekipą LKS-u.  Trener podczas swojej pracy z klubem świętował dwa awanse – wygrając oświęcimską klasę A, następnie zaś okręgówkę w zachodniej Małopolsce.

Obecnie w klubie z Jawiszowice trwają poszukiwania nowego trenera. Jednym z pomysłów jest powierzenie tej roli Przemysławowi Pitremu, który jeszcze w tej rundzie grał w drużynie jako środkowy obrońcy. Niewykluczone także, że skład poprowadzić może ktoś spoza szeregów LKS-u.

25 KOMENTARZE

 1. co ty chłopie bredzisz takich ludzi jak sponsor z Jawiszowic to ze świeczka szukać daje kaes a mógłby leżeć gdzieś w ciepłych krajach i mieć w d…e cały LKS a po drugie tylu biznesmenów w gminie Brzeszcze wskaz choć jednego który tyle robi dla sportu i dzieci w gminie

  2
  1
 2. Czepiacie się klubu, czepiacie się chłopa.
  Zrobili kawał dobrej roboty. Małymi kroczkami stworzyli solidny, liczący się team.
  Oby wiodło się im jak najlepiej.
  Dla Jarka wielkie brawa, zrobił to wiele dobrego!

  2
  1
 3. i znowu widzę same komentarze zazdrosnych kibiców z Górnika w którym od kilku lat nic się nie dzieje tylko wieczne narzekania szacunek dla całego zarządu – trenerów LKS ze potrafili zarazić pasja uprawiania piłki nożnej z tego co wiem około 170 dzieci w szkółce, odciągnęli ich od telefonów i komputerów widać ze coś się tam dzieje stadion coraz ładniejszy a w Brzeszczach ruina dobrze ze pan burmistrz SZOT zlitował i zrobil remont szatni.
  Myślę ze milo zobaczyć na te sukcesy całego LKS maja sponsora z Jawiszowic znam go osobiście spoko człowiek i myślę ze jemu tutaj tez się należą wielkie podziękowania dla mnie caly ten obiekt powinien byc nazwany jego imieniem i nazwiskiem .

  • Gdyby nie sponsor to główni by było , z pieniędzy które daje Gmina na sport to byście też mieli wielkie G. A Ty Pirlo tak się rozpływają nad osobą Pana sponsora że jeszcze chwila i mu ……isz małe co nieco przez Internet:).

   1
   1
   • co ty chłopie bredzisz takich ludzi jak sponsor z Jawiszowic to ze świeczka szukać daje kaes a mógłby leżeć gdzieś w ciepłych krajach i mieć w d…e cały LKS a po drugie tylu biznesmenów w gminie Brzeszcze wskaz choć jednego który tyle robi dla sportu i dzieci w gminie

 4. Nadwiślan też grał wysoko, a skończył jak skończył. Oby to była przestroga dla LKSu i innych małych klubów z większymi ambicjami

  1
  2
  • co wy tak wszyscy źle zyczycie LKS ja myślę że prezes i główny sponsor wiedza co robia i jeszcze długo będziemy się cieszyć z sukcesów LKS a nawiązaniu do nadwislanina tam przybył sponsor który prał brudne pieniądze w LKS mają Pana Krzyśka miejscowy człowiek rodowity Jawiszowianin którego pasja jest futbol

  • Dla jasności. Nadwiślan Góra grał w II lidze a obecnie występuje w tyskiej B-klasie. A przestrogi udziela sympatyk klubu, który w A-klasie kopie się po czole. Śmiechu warte.

   3
   1
   • Z tego co wiem to “ten ” klub który się według Ciebie kopie po czole w A.klasie długie lata grał w IV lidze i myślę że lks-owi jeszcze daleko do jego osiągnięć. Niestety nastały lata trudniejsze ,Ale wierzę że jeszcze nastąpią te lepsze. Myślę że takie gminne animozje są bez sensu. Żaden miejscowy klub nie posiada dobrej na poziomie drużyny młodzieżowej- A to dzięki właśnie temu że nikt nie patrzy perspektywicznie. Ciężko będzie wyłowić jakąś “perełkę” wśród młodzieży jak będą rozgrywać swoje mecze w niskich klasach rozrywkowych grając mecze z jakimś Lks Krzoki.

    1
    1
    • Grał też w B-klasie. I co z tego? Masz rację, że animozje są bez sensu. Mój wpis to reakcja na pseudo-przestrogi frustrata z 18 grudnia 2019 at 23:58 i nie zawiera on złośliwości tylko fakty. Nawiasem mówiąc w marcu będzie sparing z Nadwiślanem więc zobaczymy czy te frustracje się nie pogłębią.
     Z tego co wiem to gminne kluby prowadzą drużyny młodzieżowe w różnych kategoriach wiekowych. Czy to jest dowód na brak spojrzenia perspektywicznego? Wydaje mi się poziom drużyn to wynik pracy trenerskiej i zawodników samych nad sobą. Jak będą wyniki, to i grać będą w wyższych klasach.

     • Chodzi o to że ta młodzież jest rozproszona po kilku klubach i żaden z nich nic nie osiąga, a można by było stworzyć jedną drużynę reprezentującą Gminę Brzeszcze i zebrać w niej wszystkich grających młodych. Przynajmniej byłaby konkurencja wśród trenującyh , zależało by im na treningach , bo rzeczą naturalną byłoby to że jeśli chodzisz na treningi to grasz A nie jak teraz czy będzie na treningu czy go nie będzie to i tak wie że w meczu zagra bo i tak nie ma kto grać. Więc po co się starać jak nie potrzeba – nie ma żadnej rywalizacji o to czy wyjdzie w pierwszym składzie czy nie. I tu jest problem

     • Jak się nie mylę, takie rozwiązanie miało być w Oświęcimiu i chyba nie wyszło. Zdaje się, że juniorzy Soły grają jako SMS a Unia dalej prowadzi drużynę pod własnym szyldem.
      U nas też by to pewnie napotkało na opór. Gdyby stworzyć jedną drużynę z ostrą selekcją to zaraz powstałyby prywatne szkółki i byłoby mniej więcej to co jest teraz. Tak myślę.

     • Może i masz rację. Jednakże myślę że jakiekolwiek konstruktywne myślenie i działanie przyniosło by więcej pożytku niż skakanie sobie do gardeł i zarzucanie sobie że ten ma A tamten miał itd. Warto by pomyśleć co zrobić aby sport w naszej gminie dla młodych postawić na nogi i skierować na odpowiednie tory – tak jak to miało miejsce kiedyś – z tego terenu wyrosło sporo prawdziwych sportowców . I do tego należałoby dążyć. Wszystkiego najlepszego na ten Nowy Rok :).

  • Anonim 18 grudnia 2019 at 23:58, twoja nieszczera przestroga dotyczy nie tylko “małych klubów z większymi ambicjami”, ale wszystkich klubów. Przykładem niech będzie mks trzebinia, mimo budżetu ~600 tys. koniec roku przyniósł manko w kasie. Na luty zwołano walne i całkiem możliwe, że na wiosnę zobaczymy ich juniorskim składem lub nie zobaczymy ich w ogóle.

 5. Pamiętam jak zaczynał swoją przygodę w Jawiszowicach to grało większość zawodników z naszego regionu ale robiąc awans za awansem musisz się posiłkować obcymi zawodnikami bo w Brzeszczach brakuje A może nawet nie ma zawodników na poziomie 4 ligi .Jakby byli to by grali . A jak się chce zachęcić takiego zawodnika z naszej gminy to nie wytrzymuje reżimu treningu i systematyczności pracy na treningach i się wycofuje. Niestety takie są realia. Z całym szacunkiem ale to co zrobił Pan trener Płonka dla Jawiszowic to tego już chyba nikt nie powtórzy. Jako kibic apeluje żeby takiego trenera trzymać w klubie bo jeszcze na pewno się przyda w trudnych chwilach.

  6
  3
  • Wychował? Wszystkich wychowankow pozbył sie bo po co oni potrzebni… A nie jeden prezentuje większy poziom niż grający teraz w drużynie przyjezdni… Kasa, kasa i jeszcze raz kasa.

   6
   6
 6. co to za sztuka bycia trenerem skiro pan K.Ł zapewnił mu zawodników z górnej półki myślę że i ja bym osiągnął tutaj sukces mając taką kadrę

  4
  12
  • Rozumiem, że za tym postem pójdzie twoje oficjalne zgłoszenie na trenera do LKSu. W klubie już strzelają korki od szampanów, że taka fachura siądzie na ławce. Rozbawiłeś mnie.

   7
   4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj