Kolejny długi weekend w tym roku rozpoczyna również wakacje. W tym czasie wiele osób wyjedzie na wypoczynek, co dla policjantów będzie czasem wzmożonej pracy.

W dniach od 19 do 23 czerwca policjanci przeprowadzą akcję prewencyjną ‘Boże Ciało 2019’. Na drogach pojawi się więcej patroli, które będą pilnować bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz eliminować kierowców, zagrażających bezpieczeństwu innych użytkowników dróg.

“Podczas działań funkcjonariusze będą sprawdzać prędkość, stan trzeźwości, a także obowiązek stosowania pasów bezpieczeństwa i czy dzieci przewożone są zgodnie z obowiązującymi przepisami. Funkcjonariusze będą również kontrolować ruch pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, gdyż w okresie tego weekendu będą obowiązywać ograniczenia ruchu tych pojazdów” – podaje policja.

Policjanci, będą dbać o bezpieczeństwo, lecz przypominają: bezpieczne dotarcie na wypoczynek i bezpieczny powrót do domu, zależy w dużej mierze od samych użytkowników dróg.

“Apelujemy więc o uwagę i ostrożność. Ponadto w święto Bożego Ciała kierowcy powinni być szczególnie uważni, gdyż po drogach będą się również poruszać procesje. Z naszej strony życzymy udanego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku” – dodają funkcjonariusze.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.