Od 30 kwietnia do 5 maja na drogach powiatu oświęcimskiego policjanci będą prowadzić działania pn. Majowy Weekend 2019. Funkcjonariusze w sposób szczególny będą nadzorować drogi powiatu, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg.

Celem działań będzie zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych, ich skutków oraz eliminowanie tych użytkowników, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie na drodze. Podczas akcji oprócz trzeźwości kierowców funkcjonariusze baczną uwagę zwracać będą na wykroczenia szczególnie te najbardziej niebezpieczne jak przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa czy nieprawidłowe przewożenie dzieci” – relacjonuje asp. sztab. Małgorzata Jurecka z oświęcimskiej Komendy.

Funkcjonariusze będą również zwracać uwagę na pieszych przechodzących poza wyznaczonymi przejściami, jak również pieszych poruszających się po zmroku bez elementów odblaskowych.

Policjanci skontrolują także ruch pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, gdyż w okresie długiego weekendu majowego będą obowiązywać ograniczenia ruchu tych pojazdów. W dniach 30 kwietnia i 2 maja br. od godziny 18.00 do 22.00, natomiast w dniach 1 i 3 maja br. od godziny 8.00 do 22.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.