Od czerwca oficjalnie można użytkować siłownię zewnętrzną w Parku Miejskim przy ul. Dworcowej. Montaż urządzeń rekreacyjnych wraz z utwardzeniem terenu wykonano w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Rewitalizacja – wzmocnienie funkcji integracyjno – rekreacyjno – kulturowych Parku Miejskiego przy ul. Dworcowej w Brzeszczach”.
Gmina Brzeszcze pozyskała na ten cel dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W efekcie realizacji inwestycji w parku zamontowano urządzenia siłowni zewnętrznej – 10 stanowisk do ćwiczeń, w tym dla osób niepełnosprawnych:
– wyciąg + motyl dla osób niepełnosprawnych,
– urządzenie kalistenik,
– rower + stepper,
– siedzący przywodziciel nóg + twister,
– koło mieszane
– motyl klasyczny + motyl w rewersie.
Każde urządzenie posiada opis oddziaływania oraz instrukcję wykonywania ćwiczeń.Cały teren wokół urządzeń został utwardzony, przy urządzeniu typu kalistenik wyłożono tzw. “podłoże bezpieczne” amortyzujące upadki. Zagospodarowanie terenu dotyczyło także wyznaczenie i utwardzenie ścieżek – dojścia do siłowni.

Koszt inwestycji wyniósł ok. 97,5 tysiąca złotych, w tym ponad 62 tysiące złotych stanowi dotacja PROW 2014-2020 pozyskana za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania “Dolina Soły”.

(źr., fot. brzeszcze.pl)

4 KOMENTARZE

  1. Może komuś się siłownia nie podoba – nikt nie każe korzystać i ćwiczyć. Ale wypadałoby uszanować pracę. Minął miesiąc i już zniszczone… Napis “Gmina Brzeszcze” złamany. Komu to przeszkadzało? Zbyt piękny nie był – cóż z tego! Kto potrzebował aż takiej adrenaliny, żeby wyjść na szczyt urządzenia i urwać przyspawany, metalowy element?? Brak słów…. 🙁

  2. onna
    oczywiście siłownia – PRIORYTET ale po co ? i dla kogo? jak.. ktos… napisał dla Zuzego i innych jego koleżkow . Hmm a plac zabaw a czysty park bez psich kup z ławeczkami dla osób starszych i matek z dziećmi NIE MA! a KANALIZACJA w wsiach JAWISZOWICE ? nie ma i nie BĘDZIE !!! BO CO ? nie placimy podatków ? Ależ płacimy i to spore! i na kogo i komu to idzie? NIE WIADOMO! A Radni bezradni to nad czym dumają? Jak utrudnić życie swoim wyborcom !! z której strony jeszcze im dołożyć opłat !! Nic dla a wszystko przeciw wyborcom !!! JUŻ NIE BEDĘ GŁOSOWAĆ !!! NA PUSTE OBIETNICE !!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.