Zgłoszenie o pożarze odciągu trocin w jednym z zakładów przy ulicy Łęckiej w Zasolu, wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu około godziny 5:20 w dniu dzisiejszym (07.02.2019r.).

Z informacji przekazanych przez osobę zgłaszającą, wynikało że doszło do pożaru odciągu trocin- zagrożona jest hala produkcyjna zakładu stolarskiego.

Pracownik po przekazaniu informacji do SKKP PSP w Oświęcimiu przystąpił do gaszenia pożaru, który szybko zaczął się rozprzestrzeniać.

Po przybyciu zastępów straży pożarnej, strażacy dogasili pożar, który wcześniej skutecznie został stłumiony gaśnicami przez pracownika zakładu.

Bohaterskim  pracownikiem, okazał się Pan Tomasz Galoch- to strażak, który na co dzień pełni funkcję dowódcy sekcji w Ochotniczej Straży Pożarnej w Jawiszowicach.

Strażacy, którzy brali udział w akcji gaśniczej mówią zgodnie, że gdyby nie poświęcenie mężczyzny i rozpoczęcie akcji gaśniczej przed przybyciem straży- nie mieliby czego ratować.

Ze względu na długą ekspozycję na działanie dymu, strażacy podali Panu Tomaszowi tlen i zadysponowali na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego.

Ratownicy podjęli decyzję o konieczności przewiezienia mężczyzny na badania do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

Z informacji, które udało nam się uzyskać wynika, że mężczyzna jeszcze dzisiaj w godzinach dopołudniowych opuści szpital.

W działaniach brały udział zastępy Straży Pożarnej OSP Zasole, OSP Jawiszowice, JRG Oświęcim oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj