St. ogn. Tomasz Kożuch, strażak zawodowy z JRG Wadowice oraz prezes OSP Włosienica bardzo ciężko przeszedł zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Jest po przeszczep płuc. Rodzina, koledzy i przyjaciele nie zostawiają go w potrzebie. Organizują dla niego zbiórkę krwi. Pomóc może każdy.

We wrześniu tego roku st. ogn. Tomasz Kożuch, strażak z JRG Wadowice i prezes OSP Włosienica, uległ zakażeniu wirusem SARS-CoV-2. Bardzo ciężki przebieg oraz powikłania wywołane chorobą spowodowały bardzo duże zmiany w jego płucach. Jedynym ratunkiem dla niego na tym etapie leczenia było zastosowanie sztucznego płuco-serca.

Rodzina, jednostka, koledzy z pracy oraz przyjaciele nie zostawiają go samego. W geście solidarności organizują zbiórkę krwi, która jest bardzo dla niego bardzo potrzebna.

Klub HDK PCK “strażak” przy KP PSP w Oswiecimiu zaprasza na akcję krwiodawstwa, która odbędzie się 20 listopada 2020 r. w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeszczach przy ul.Piastowskiej 39 . Akcja rozpocznie się o godz. 8.00 i zostanie zorganizowana bez względu na obowiązujące wówczas obostrzenia, ponieważ braki krwi są tak duże, że każda kropla jest na wagę złota.

  • Każdy kto zgłasza się do oddania krwi (18-65 lat) powinien być zdrowy, wypoczęty i wyspany;
  • Zarezerwuj czas w godzinach 09:00-14:00. W przypadku dużej liczby dawców może okazać się, że będziesz musiał poczekać w kolejce. Zachowujemy wszelkie zasady reżimu sanitarnego;
  • Koniecznie zjedz lekkostrawny posiłek przed oddaniem krwi (unikaj – pokarmów zawierających dużą ilość tłuszczu; jajek, ryb wędzonych, sera, przetworów konserwowych z zawartością octu);
  • Wypij ok 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi. Pij dużo soków owocowych i wody;
  • Unikaj nadmiernego fizycznego wysiłku w dniu oddawania i 2-3 dni poprzedzające wizytę;
  • Jeżeli wybierasz się po raz pierwszy zabierz ze sobą kogoś do towarzystwa, poczujesz się pewniej, a przede wszystkim bezpieczniej;
  • Weź dokument ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość i numer pesel i jeżeli masz – legitymację honorowego dawcy krwi.

#krewdlatomka

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.