Niedawno oddany do użytku, gruntownie wyremontowany budynek przy ul. Nosala 7 ma już pierwszych pierwsi lokatorów. Od początku września swoje siedziby mają tam Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Brzeszczach, która trafiła tu z ul. Kosynierów,  oraz Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Kętach – placówka w Brzeszczach, poprzednio działający w budynku przy ul. Mickiewicza, w tzw. “domu górnika”.

“Prace budowlane w obiekcie przy ul. Nosala obejmowały gruntowną przebudowę,  dostosowującą m.in. układ pomieszczeń do potrzeb korzystających oraz niwelując bariery architektoniczne (poprzez instalację wind.) Modernizacja energetyczna, dotycząca wymiany stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenia ścian zewnętrznych, stropodachów i stropów nad piwnicami, wymiany instalacji centralnego ogrzewania, wymiany oświetlenia na energooszczędne typu LED, była wykonana w ramach realizacji projektu “Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej stanowiących własność Gminy Brzeszcze”, na który Gmina Brzeszcze pozyskała dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020″ – czytamy na stronie Urzędu Gminy.

(źr., fot. brzeszcze.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.