W miniony wtorek w Urzędzie Gminy odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego Burmistrz Cecylia Ślusarczyk wraz z przedstawicielami Policji: komendantem powiatowym Policji w Oświęcimiu, insp. Robertem Chowańcem oraz podinsp. Piotrem Grabowskim, komendantem Komisariatu Policji w Brzeszczach  podziękowali młodej mieszkance Brzeszcz, za wzorową postawę obywatelską. 

18-latka wykazała się wyjątkową spostrzegawczością i rozsądkiem, informując Policję o sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu dwójce małych dzieci. Błyskawiczna interwencja pozwoliła zapobiec ogromnej tragedii.

„Do zdarzenia doszło w połowie marca, kiedy to młoda brzeszczanka, uczennica Powiatowego Zespołu Szkół Nr 2 w Oświęcimiu, jadąc autobusem przez Most Piastowski na rzece Sole w Oświęcimiu, zauważyła dwoje małych dzieci wchodzących na taflę lodu, pokrywającą przybrzeżną część rzeki. Jej reakcja była natychmiastowa – zgłoszenie  na Policję” – podaje strona Urzędu Gminy.

„Na miejsce został wysłany patrol znajdujący się w rejonie oświęcimskiej starówki. Policjanci błyskawicznie dotarli nad brzeg rzeki, gdzie odnaleźli dzieci. Dziewczynka stała już na brzegu, natomiast jej kilkuletni brat stał na topniejącym lodzie. Chłopiec nie dał rady wejść na brzeg, gdyż skarpa była stroma i śliska. Policjantka trzymając za rękę partnera z patrolu  zeszła po skarpie, a następnie drugą ręką chwyciła chłopca i zabrała go z lodu. Kiedy maluch był już bezpieczny  policjanci ustalili, że ma 5 lat, a nad brzeg rzeki przyszedł razem z siostrą bez opieki rodziców” – czytamy na stronie.

Gdyby nie natychmiastowa reakcja brzeszczanki, mogło dojść do tragicznego w skutkach zdarzenia. Sama wyróżniona stwierdziła, że widząc grożące dzieciom niebezpieczeństwo zareagowała odruchowo i nawet przez myśl jej nie przeszło, aby pojechać dalej nie interesując się losem dzieci, które w każdej chwili mogły wpaść w nurt rzeki.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.