Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach wyjaśniają okoliczności,  w jakich doszło do awantury pomiędzy dwoma kierowcami. W wyniku drogowej agresji, powodem której była wyrzucona z samochodu guma do żucia, jeden z kierowców doznał urazu ręki, a co za tym idzie, wobec agresora zostało wszczęte postępowanie w sprawie uszkodzenie ciała.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Zasole, w niedzielne popołudnie, 5 sierpnia tuż po godzinie 15.00.

W trakcie podjętych czynności policjanci ustali, że 51-letni mieszkaniec Wadowic, jadąc ulicą Łęcką samochodem marki Toyota w pewnej chwili dostrzegł , że z poprzedzającego go Fiata Pandy dziecko wyrzuciło zużytą gumę do żucia. Guma uderzyła w szybę Toyoty, co wzburzyło wadowiczanina. Ten znacznie przyspieszył, wyprzedził Fiata, a następnie zatrzymał się na środku jezdni.

37-letni mieszkaniec Oświęcimia, który kierował fiatem również się zatrzymał. Widząc jednak zmierzającego w jego kierunku zdenerwowanego mężczyznę, jednym przyciskiem zaryglował drzwi pojazdu, uchylił jedynie szybę, aby móc dowiedzieć się, co wywołało wzburzenie mężczyzny.

Kierowca Toyoty zaczął szarpać za drzwi pojazdu, w dosadnych słowach przekazując informację na temat wyrzuconej gumy do żucia. Następnie widząc, że oświęcimianin wyjął telefon komórkowy, aby powiadomić Policję, chwycił jego lewą rękę i wykręcił, powodując złamanie kości ręki i przedramienia.

Policję wezwała podróżująca wraz z 9-letnim dzieckiem znajoma oświęcimianina.

Szczegóły sprawy zostaną wyjaśnione w toku prowadzonego dochodzenia.

Aby nie dochodziło do tego rodzaju sytuacji, policjanci apelują o zachowanie kultury za kierownicą, a także wyrozumiałość wobec innych uczestników ruchu drogowego. Zapewniają również, że sprawców agresywnych zachowań spotkają surowe konsekwencje.

Przypominamy również, że w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie uruchomiona została specjalna skrzynka kontaktowa poczty elektronicznej: stopagresjidrogowej@malopolska.policja.gov.pl , na którą można przesyłać filmy zawierające rażące naruszenia przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym, jak również zawierające przejawy agresji ze strony uczestników ruchu drogowego.

(foto przykładowe)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.