W sumie dodatkowe świadczenie otrzyma blisko 9 milionów seniorów. Dodatek 1200 złotych brutto trafi do wszystkich tych, którzy na dzień 31 marca byli emerytami lub rencistami. Fizycznie, „na rękę” otrzymają oni po 981 złotych.

Terminów przelewów ‘trzynastek’ zaplanowano kilka.  Począwszy od pierwszego dnia kwietnia, po kolejno:  5, 6, 10, 15, 20 i 25.

„Różne terminy są spowodowane tylko i wyłącznie koniecznością rozładowania pracy na cały miesiąc. Na poszczególne dni przypadają równe grupy seniorów. A to oznacza, że 1 kwietnia pieniądze powędrują do blisko 1,5 mln seniorów. I tak w każdym kolejnym terminie” – wyjaśnia polsatnews.pl.

Tak zwana “trzynastka” przysługuje uprawnionym między innymi do emerytury, renty (z tytułu niezdolności do pracy, szkoleniowej, socjalnej, rodzinnej), rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego (świadczenia dla osób, które wychowały co najmniej czwórkę dzieci), nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego, świadczenia lub zasiłku przedemerytalnego.

Świadczenie wypłacane jest automatycznie, bez konieczności składania wniosku.

Mimo, iż „trzynastka” trafia na konta jest zwolniona od komorniczych zajęć  i innych potrąceń.

Łączny koszt programu to blisko 11 mld zł.

Bonus finansowy z pewnością ucieszy każdego seniora, rodzi się jednak  pytanie: czy w dobie nadchodzącego kryzysu gospodarczego wypłata dodatkowych świadczeń jest uzasadniona?

Zapraszamy do dyskusji…

(źr. tvn24bis.pl, money.pl, bezprawnik.pl, fot. depositphotos.com)

8 KOMENTARZE

 1. Piepszeni emeryci. Nie dosc ze przyłaza do sklepow z rana i tworza kolejki to jeszcze kiedy maja wyznaczone godziny to ich nie ma. A normalny czlowiek nie moze wtedy skorzystac. Emeryci to bandyci

  4
  4
  • Ty też kiedyś będziesz tym… Emerytem o ile wypracujesz sobie to. Zajmij się praca bądź Siedz na dupie w domu a nie łaź po sklepach baranie..

 2. Jak wirus przejdzie to obiecuje Wam, 15,16,17,18,19 i 20 i tak dalej. Zamiast 500 plus to bedzie 2000 plus. Tak bedzię, tylko proszę na wybory isć 10 maja.

  4
  3
  • Graliście już fałszywymi kartami z Kornikiem , Tęczowymi słodziakami w skórach, zdechłą wiewiórką z TVN, Fałszywymi faszystami z czekolady, Czerwoną konstytucją i czerwonymi sędziami obrońcami III Rp, ale granie koronawirusem to skurwysyństwo do potęgi. Polska tego nie zapomni.

   6
   2
 3. W całym cywilizowany świecie obecnie każda Opozycja współpracuje ze swoim rządem w sprawie walki z Epidemią, tylko pachołki Rosji i Niemiec Sabotują każdy ruch Rządu. Naród to zapamięta Podatnik i chociażbyście przenosili wybory 10 razy i to za Ocean- To przegracie.

  4
  12
  • W całym cywilizowanym świecie ludzie nie są okłamywani przez rządzących.!(w krajach demokratycznych z daleka od dyktatury)
   W cywilizowanym świecie wydaje się wszystkie możliwe pieniądze na ratowanie chorych ludzi a nie na propagandę wyborczą do zdobywania głosów. U nas nie robią testów nawet ich zakazują .
   W cywilizowanym świecie każdy stara się żyć w zgodzie z sąsiadem a nasz rząd skłóca wszystkich w około i być pewny że ręki pomocnej nie dostaniemy.

   8
   3
 4. Kupowanie narodu aż śmierdzi, wykorzystywanie osób starszych jako mięso armatnie do głosowania na Notariusza. W momencie gdy brakuje maseczek, kombinezonów, respiratorów i innych sprzętów. Celowo nie robią testów i okłamują społeczeństwo żeby statystki były super a potem powiedzieć i pokazać na pasku w TVP jak dobrze rząd walczył z koronavirusem bo tak mało ludzi umarło…

  12
  5
  • Czyli podatnik Was ucieszy więcej ofiar koronawirusa jak wnioskuję z wypowiedzi ?? Mniej niemieckich mediów polecam, więcej myśleć mniej fejsbukować.

   2
   5

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.