W miniony piątek (2.04) tuż po godzinie 02.00 policjanci otrzymali zgłoszenie od 58-letniego mieszkańca Brzeszcz o włamaniu do jego domu. Jak wynikało z relacji poszkodowanego, sprawca wykorzystując sen domowników, skradł dwie torby z zawartością kilkuset złotych oraz dokumentami. Policjanci natychmiast zajęli się sprawą.

“W trakcie prowadzonych czynności natrafili na ślad wskazujący, że związek z włamaniem ma  30-letni mieszkaniec Brzeszcz. W związku z powyższym wszczęto jego poszukiwania. Już po kilku godzinach mężczyznę zatrzymano w jednym z mieszkań na terenie Brzeszcz. W trakcie przeszukania samochodu, którym poruszał się zatrzymany, funkcjonariusze ujawnili część skradzionego mienia. Podejrzany trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych” – podaje komunika Policji.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci skrupulatnie zweryfikowali dowody, na podstawie których potwierdzili, że zatrzymany ma związek jeszcze z dwoma włamaniami do domów na terenie Brzeszcz.

Funkcjonariusze ustalają także, czy zatrzymany miał związek z innymi przestępstwami kryminalnymi.

W grudniu ub. roku mężczyzna opuścił zakład karny po odbyciu czterech lat kary pozbawienia wolności za różne przestępstwa kryminalne, w związku z tym za włamania będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

6 KOMENTARZE

  1. 30 letnie ludzkie ścierwo które nie złapie się roboty tylko kradnie to co ludzie swoją krwawicą i potem zarobili , już odsiadka za nim a podatnik płacił takie gówno w ludzkiej skórze powinno się odwalić a ścierwo do jakiejś dziury w lesie wsadzić i grubą warstwą wapna zasypać.

    20
    4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.