Gmina Brzeszcze jest jedyną gminą w powiecie oświęcimskim, w której Zespół Ratownictwa Medycznego nie stacjonuje całodobowo, a jedynie w godzinach od 7:00 do 23:00- a i to tylko w obsadzie dwuosobowej.

Po publikacji naszego artykułu „Brzeszczańska karetka w gotowości…, ale tylko od 7:00 do 23:00” sprawą zajął się Burmistrz Brzeszcz Radosław Szot oraz radni Dawid Szczepański i Łukasz Korczyk.

Chodziło o wydłużenie dyżuru Zespołu Ratownictwa Medycznego, tak żeby stacjonował w Brzeszczach przez całą dobę.

Radni pisali interpelacje i prowadzili rozmowy. Burmistrz złożył stosowne pisma i wnioski do wojewody małopolskiego i starosty oświęcimskiego – niestety, wojewoda stwierdził, że budżet na finansowanie Zespołów Ratownictwa Medycznego jest ograniczony i nie ma w nim dodatkowych środków na wydłużenie czasu dyżurowania karetki w Brzeszczach.

Starosta interwencję w związku z funkcjonowaniem brzeszczańskiej karetki podjął już w ubiegłym roku. Znając problem skróconych dyżurów w Brzeszczach, skierował w dniu 26 listopada 2018 roku pismo do wojewody małopolskiego. Dokument dotyczył wydłużenia czasu pracy brzeszczańskiego ZRM z 16 do 24 godzin.

 

Otwarta pozostaje kwestia zwiększenia obsady karetki stacjonującej w Brzeszczach, natomiast decyzja w tej sprawie należy do dyrekcji Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu. Mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców, a także wnioski samych ratowników Burmistrz Brzeszcz zwrócił się o pomoc w tej kwestii do Starosty Powiatowego.


 

 

 

6 KOMENTARZE

  • Jesteśmy bidną gminą, więc nie stać Nas na:
   Pogotowie
   Straż miejską
   Zwiększenie ilości policajów
   Park z prawdziwego zdarzenia
   Kupowanie książek do Biblitek
   Nie żenujące, normalne dni gminy
   Kanalizację
   Nowe wysypisko śmieci
   Rock reagge Festiwal
   Stadion który powoli przypomina Westerplatte

   Ale tak poza tym na wszystko Gminę stać, Na górze kasa się zgadza

   17
   4
   • odnośnie wysypiska to nie potrzebne jest nowe, bo dodatkowo to z innych miejsc poza gminą są zwożone do nas odpady. Jak nie będą nam dowozić to dla nas powinno wystarczyć. Gdzie indziej czysto a tu tony śmieci dodatkowych.

    5
    2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.