W dniu dzisiejszym (11.08.2018r.) około godziny 7:54, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Jawiszowice. Z informacji przekazanych przez zgłaszającego wynikało, że na ulicy Bielskiej w Jawiszowicach, doszło do dachowania samochodu osobowego- w środku pojazdu znajduje się poszkodowana osoba. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano wszystkie służby ratunkowe.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej, strażacy zabezpieczyli teren działań i przystąpili do udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobie poszkodowanej. Po wstępnym zabezpieczeniu, poszkodowana została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, poszkodowana to kierująca pojazdem marki Nissan mieszkanka powiatu bielskiego. Prawdopodobną przyczyną dachowania pojazdu było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Poszkodowana kobieta z podejrzeniem urazu miednicy i kończyn, została przewieziona do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. Przyczyny tego zdarzenia drogowego ustala Policja.

W działaniach ratowniczych brały udział zastępy Straży Pożarnej: OSP Brzeszcze, OSP Jawiszowice, JRG Oświęcim, Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego .

3 KOMENTARZE

  1. ” Prawdopodobną przyczyną dachowania pojazdu było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.”
    Nie no, może znudziła się jej jazda na kołach?! W sumie pozostaje jeszcze telefon lub poprawa brwi…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.