Spółka Polskie Koleje Państwowe wybrała najkorzystniejszą ofertę w przetargu nieograniczonym na „Budowę dworca kolejowego w Oświęcimiu”. Kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy z przyszłym wykonawcą inwestycji. Tym samym w końcu rozpocznie się długo oczekiwana przez mieszkańców miasta przebudowa dworca PKP. 

Przypomnijmy, 5 lipca 2018 roku Zbigniew Starzec spotkał się z prezesem Zarządu PKP S.A. Krzysztofem Mamińskim w siedzibie Polskich Kolei Państwowych S.A w Warszawie. Tematem spotkania była modernizacja dworca PKP w Oświęcimiu.

Dziś już wiemy, że oświęcimski dworzec wkrótce zyska całkowicie nowe oblicze i stanie się wizytówką Oświęcimia. Dzięki staraniom włodarza Powiatu prace remontowe rozpoczną się we wrześniu br.

Będzie to kolejna inwestycja związana z infrastrukturą kolejową na terenie Oświęcimia.
Miasto Oświęcim wkrótce ruszy z budową parkingu wielopoziomowego Park&Ride na terenie byłego hotelu „Glob”.

(źr. oswiecim.pl, powiat.oswiecim.pl)

2 KOMENTARZE

  1. Było i zostało przygotowane. Dotacja na budowę parkingu jest ze środków unijnych – na szczeblu krajowym i wojewódzkim (urzad marszalkowski) przygotowywano programy, konkursy itp. Potem złożony był wniosek, ocena takich dokumentów trwa ponad rok, podpisano umowę i teraz można przystępować do budowy. Popatrz na konkretne daty – to nie PO?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.