Policjanci z Komisariatu Policji  w Brzeszczach oraz Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu stanowczo reagują na przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece.

Przekonał się o tym 46-letni mieszkaniec gminy Brzeszcze podejrzany o znęcanie nad rodziną. Śledczy zastosowali wobec niego natychmiastowy nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się i kontaktowania z rodziną oraz policyjny dozór.

“W czwartek wieczorem (12.03.2020) tuż po godzinie 19.00 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury domowej w jednej z miejscowości w gminie Brzeszcze.  W związku z tym niezwłocznie udali się pod wskazany adres, gdzie zatrzymali nietrzeźwego 46-latka, agresywnego wobec rodziny. Wszczął on awanturę, podczas której zaczął grozić swoim najbliższym, niszcząc przy tym sprzęty domowe” – podają policjanci w komunikacie prasowym.

Mężczyzna szybko został obezwładniony i trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,16 promila alkoholu. Z kolei w rodzinie została uruchomiona procedura ‘Niebieska Karta’.

W ciągu kilkunastu godzin policjanci zebrali dowody świadczące  o tym, że podejrzany od około dwóch lat stosował przemoc fizyczną oraz psychiczną wobec swojej żony. W związku z tym został mu przedstawiony zarzut znęcania fizycznego i psychicznego.

Następnego dnia (13 marca br.) podejrzany został doprowadzony przed oblicze prokuratora, który zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci: dozoru policyjnego, nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.

W przypadku złamania powyższych zakazów podejrzany może nawet trafić do aresztu.

Za znęcanie w rodzinie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.