Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Brzeszczach przeprowadzili skuteczną interwencję, podczas której uratowali życie 22-latce, chcącej targnąć się na własne życie. Skuteczne działanie mundurowych było możliwe, dzięki spostrzegawczości oraz wzorowej reakcji małżeństwa z Brzeszcz.

“W nocy z czwartku na piątek o godzinie 22.20 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie, dotyczące kobiety, stojącej po drugiej stronie barierek przejścia nadziemnego, znajdującego się nad torowiskiem stacji kolejowej w Brzeszczach. Z relacji zgłaszających wynikało, że kobieta chce targnąć się na własne życie. Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. Sierżant Tomasz Ślosorz oraz posterunkowy Wojciech Krupa zaczęli spokojnie rozmawiać z kobietą, do której powoli zaczęli się zbliżać. Kiedy byli blisko chwycili ją za ramiona i przeciągnęli na drugą stronę bariery” – czytamy w policyjnej notatce.

W rozmowie z 22-latką ustalili, że powodem jej załamania psychicznego są problemy rodzinne. Kobieta pod opieką ratowników medycznych została przewieziona na leczenie do szpitala.

“Na ogromne podziękowania zasługuje małżeństwo z Brzeszcz. Para podczas spaceru z psem dostrzegła kobietę w sytuacji zagrażającej życiu. Powiadomili oni służby ratunkowe, a także rozmawiali z nią do czasu przyjazdu policjantów” – zaznaczyła asp. sztab. Małgorzata Jurecka z oświęcimskiej Komendy.

Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji między
innymi  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz
ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są
gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do
tragicznych w skutki wydarzeń.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

2 KOMENTARZE

  1. Brawo !!! dla państwa z pieskiem. Wiele osób przeszło by udając że nie widzi. Uznanie również dla policjantów że umieli skutecznie zadziałać.

    15
  2. Kimkolwiek jesteście, kochani ludzie z pieskiem, życzę abyście jeszcze wiele razy stanęli na drodze ludzi, którym swoją obecnością odmienicie życie. Może kiedyś nasze ścieżki się spotkają i osobiście Wam za to podziękuję. Adam Logos.

    21

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj