Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali pijanego kierowcę. 28-etni mieszkaniec Brzeszcz wsiadł za kierownicę swojego auta mając w organizmie 1,70 promila alkoholu.

“W sobotnie popołudnie policjanci pilnowali bezpieczeństwa na terenie Brzeszcz. Tuż po godzinie 17.00 na ulicy Parkowej zauważyli samochód marki Opel, którego styl jazdy sugerował, iż kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. W związku z powyższym, dając sygnały do zatrzymania się, pojechali za pojazdem, a kiedy kierowca zjechał na pobocze przystąpili do kontroli” – relacjonuje asp. sztab. Małgorzata Jurecka z oświęcimskiej Komendy.

“Kiedy tylko kierowca opla otworzył okno, policjanci od razu wyczuli woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,70 promila alkoholu” – dodaje rzeczniczka.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

3 KOMENTARZE

  1. “W sobotnie popołudnie…”
    Naprawdę na ulicy Parkowej? Gdzie tam jest pobocze? Ile ta ulica ma długości że jechali za nim…?
    Dobrze że nie zaczął uciekać bo by jeszcze im zwiał w tej ślepej uliczce.
    Po co patrol wjeżdżał w ulicę którą dyżurny KP w Brzeszczach widzi z okna? Domyślam się że został namierzony na ulicy Kościuszki…
    Pani Jurecka, trochę rzetelniej…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.