„Miło nam poinformować, iż od wczoraj w naszej jednostce działa nowoczesny system powiadamiania strażaków o akcjach ratowniczych za pośrednictwem telefonów komórkowych” – pochwaliła się OSP Brzeszcze na swoim fejsbukowym profilu.

Nowe rozwiązanie pozwala, by w momencie zaalarmowania jednostki do zdarzenia, równocześnie informować telefonicznie wszystkich ratowników z OSP.

„Rozwiązanie to jest zdecydowanie praktyczniejsze niż nasz poprzedni system powiadamiania przez sms, ponieważ one przychodziły do druhów dopiero po kilku minutach od uruchomienia syreny” – dodają strażacy.

System pozwala na określenie ilu strażaków, z jakimi kursami i w jakim czasie stawi się na alarmowanie, zaś wyniki gotowości bojowej wyświetlane są na bieżąco w brzeszczańskiej jednostce.

„Warto zaznaczyć, że nowy mechanizm znacząco poprawi mobilność oraz czas reakcji jednostki, a dzięki temu będziemy mogli szybciej i skuteczniej nieść pomoc potrzebującym” – kończą druhowie z OSP Brzeszcze.

(źr. , fot. facebook.com/ospBrzeszcze)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.