Z niemiłą niespodzianką kilka dni temu zmierzyć musieli się zmotoryzowani użytkownicy brzeszczańskiej Hali Sportowej. Na tych,  parkujących z przyzwyczajenia na ul. Przemysłowej  czekały srogie, kilkusetzłotowe mandaty, które usprawiedliwiał świeżo postawiony znak zakazu zatrzymywania się. Tłumaczenia braku wiedzy o dokonanej zmianie nie były niestety dla funkcjonariuszy żadnym argumentem…

“Uwaga klienci Hali Sportowej! Dwa dni temu na ul. Przemysłowej pojawił się znak zakazu postoju i zatrzymywania się. Znak pojawił się z inicjatywy mieszkańców Kolonii w związku z parkowaniem pracowników kopalni po obu stronach drogi w godzinach pracy. Niestety, na drugi dzień wieczorem, wielu naszych klientów dostało wysoki mandat i ze względów proceduralnych nie udało się uprosić policji żeby z uwagi na to, że jest to bardzo świeży znak zamienić te mandaty na pouczenie” – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie brzeszczańskiej Hali.

Jak podają władze Hali, trwają starania, by znak obowiązywał tylko w godz. 5.00 – 16.00. Czas jednak pokaże, czy prośba kierownictwa spotka się ze zrozumieniem funkcjonariuszy.

“Jest nam bardzo przykro,że taka sytuacja miała miejsce. Do tej chwili musimy liczyć się z tym, że za parkowanie na ul. Przemysłowej trzeba słono zapłacić…” – czytamy na fejsbukowej stronie Hali.

(fot. rp.pl)

9 KOMENTARZE

  1. Jakby parkowali na zajezdni jak trzeba tzn. nie zajmowali 2 albo 3 miejsc parkingowych jednym autem, to by sie pomiescili. Zwlaszcza ci z rejestracją KCH, SJ, ST. Wazne ze on zaparkowal a reszta niech sie martwi

  2. Święte krowy z kopalni parkują gdzie popadnie bo przyjeżdżają o 5.50 a na 6 ma byc w pracy. Policja powinnia codziennie sprawdzać gdzie parkują w niedozwolonych miejscach i dawac mandaty.

  3. Kolejne ograniczenie dla pracowników kopalni. Pytanie gdzie mają parkować pracownicy. Podatki i inne profity z obecności kopalni gmina chętnie przytula ale miejsc parkingowych brak.. od 15 lat nie powstało nawet jedno….

  4. Nie ma takiego znaku jak “znak zakazu postoju i zatrzymywania się”. jest znak B-36 czyli zakaz zatrzymywania się lub B-35 czyli zakaz postoju. Grzywna to w obu przypadkach 100 zł i 1 pkt. karny. Skąd tu tekst o “kilkuset złotowe mandaty” ??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.