Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, który znieważył ich w chwili, gdy przerwali jego pijany rajd.

“Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek w Brzeszczach. Tuż po godzinie 19.00 podczas patrolu policjanci zauważyli rowerzystę, który jechał slalomem ulicą 1 Maja.  Mundurowi natychmiast dali mężczyźnie sygnał do zatrzymania się” – podaje asp. sztab. Małgorzata Jurecka.

Podczas kontroli drogowej 32-letni mieszkaniec Brzeszcz zaczął znieważać mundurowych, w związku z czym został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji.

Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że wsiadł on na rower mając w organizmie 2,5 promila alkoholu.

“Za znieważenie policjantów grozi kara pozbawienia wolności do roku, natomiast w związku z popełnionym wykroczeniem jazdy na rowerze w stanie nietrzeźwości do Sądu zostanie przekazany wniosek o ukaranie sprawcy” – dodaje policjantka.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.