Podczas trwania akcji „Znicz 2021”, w dniach 29 października do 2 listopada 2021, służby ratunkowe uczestniczyły w działaniach związanych z jednym wypadkiem drogowym do którego doszło w Porębie Wielkiej oraz w czynnościach związanych z 27 kolizjami drogowymi do których doszło na różnych drogach powiatu oświęcimskiego.

W trakcie prowadzonych działań na drogach oraz podczas interwencji zgłoszonych przez osoby postronne policjanci zatrzymali czternastu kierujących będących po alkoholu, w tym sześciu nietrzeźwych kierowców samochodów, pięciu rowerzystów oraz raz trzech kierowców samochodów, którzy wsiedli za kierownicę w stanie po użyciu alkoholu.

Ponadto policjanci zatrzymali prawa jazdy czterem kierowcom, w tym jednemu za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h, zatrzymali 16 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów lub brak aktualnych badań stanu technicznego.

Ujawnili ponad 300 wykroczeń drogowych, w tym ponad 200 wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości. Za popełnione wykroczenia funkcjonariusze nałożyli 227 mandatów karnych, sporządzili siedem wniosków o ukaranie do Sądu, natomiast uczestników którzy dopuścili się drobniejszych wykroczeń pouczali.

Policjanci pilnując bezpieczeństwa na terenie powiatu przeprowadzili 388 różnego rodzaju interwencji, a także zatrzymali dwie osoby poszukiwane.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.