Tegoroczny długi weekend majowy dobiegł końca. Był to czas wypoczynku dla wielu osób i jednocześnie czas wzmożonych działań służb dbających o bezpieczeństwo.  Policjanci powiatu oświęcimskiego w ramach akcji „Majowy weekend 2022” realizowali zadania prewencyjne, mające na celu wyeliminowanie bądź ograniczenie zdarzeń kryminalnych oraz drogowych. Przeciwdziałali zakłóceniom ładu i porządku publicznego oraz niezwłocznie reagowali na zgłoszenia mieszkańców.

Mundurowi czuwali także nad bezpiecznym przebiegiem uroczystości związanych z obchodami Święta Konstytucji 3 Maja oraz wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi nawiązującymi do tego wyjątkowego narodowego święta.

W trakcie służby w ciągu tych pięciu dni policjanci przeprowadzili 280 różnego rodzaju interwencji, w tym: 37 interwencji domowych, 25 interwencji wobec nietrzeźwych osób śpiących w miejscach publicznych oraz 24 interwencji związanych z zakłóceniem ciszy nocnej, 9 interwencji związanych ze spożywaniem alkoholu w miejscu publicznym. Zatrzymano również trzy poszukiwane osoby.

Na drogach powiatu oświęcimskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, jednakże służby ratunkowe wykonywały czynności przy 19 zgłoszonych kolizjach drogowych. Pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci nałożyli blisko 180 mandatów za wykroczenia w ruchu drogowym, zatrzymali  dwa prawa jazdy kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o więcej niż 50 km/h. Ponadto zatrzymano trzech nietrzeźwych kierowców samochodów osobowych oraz jednego rowerzystę, który wsiadł na swój jednoślad w stanie po użyciu alkoholu.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj