W miniony czwartek w Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Oświęcimiu,  pod fachową i troskliwą opieką pielęgniarek,  policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oddali krew w ramach  9. edycji ogólnopolskiej akcji „Nasza krew – nasza Ojczyzna”, zainicjowanejprzez Straż Graniczną i objętej honorowymi patronatami:  Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Sprawiedliwości, Ministra Zdrowia oraz Sekretarza Stanu – Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Akcja „Nasza krew – nasza Ojczyzna”,   będzie trwała do 20 grudnia br., w związku z powyższym, służby mundurowe zachęcają do przyłączenia się i oddawania krwi na rzecz chorych i ofiar wypadków drogowych. Z kolei do ozdrowieńców apelują o oddawanie osocza na rzecz chorych na covid-19.

W tym roku policjanci, którzy na co dzień pełnią służbę na rzecz mieszkańców powiatu oświęcimskiego, oddali już 35 litrów krwi.  Oddając ten bezcenny dar, mundurowi pomagają ratować życie ludzkie, jednocześnie nawiązując do etosu  policyjnej służby przedwojennych policjantów, którzy przelewali krew  w obronie Ojczyzny.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.