Policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym przerwali jazdę trzem kierowcom, którzy prowadzili samochody po spożyciu alkoholu.

W minioną środę tuż przed godziną 6, przy użyciu podręcznego alkotestera policjanci kontrolowali trzeźwość kierowców poruszających się ulicą Pszczyńską w Brzeszczach.

Po sprawdzeniu kilku kierujących funkcjonariusze poddali kontroli kierowcę samochodu marki Seat. Urządzenie wykazało, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. W związku z tym, został on poddany szczegółowej kontroli. Chwilę później mundurowi przeprowadzili badanie stanu trzeźwości przy użyciu alkosensora, który w wydychanym powietrzu wykazał u mężczyzny 0,44 promila alkoholu. Finalnie, 54-letni mieszkaniec Piekar Śląskich został poinformowany o popełnionym wykroczeniu.

Godzinę później w Głębowicach na ulicy Wadowickiej policjanci z oświęcimskiej drogówki przerwali jazdę 27-letniemu mieszkańcowi Zatora. Mężczyzna kierował samochodem marki Seat, mając w organizmie 0,7 promila alkoholu. Funkcjonariusze poinformowali mężczyznę, że w związku z popełnionym przestępstwem zostaje zatrzymany.

O godzinie 9 w Jawiszowicach na ulicy Przecznej policjanci do kontroli drogowej zatrzymali kierowcę citroena. Badanie stanu trzeźwości 37-letniego mieszkańca powiatu bielskiego wykazało 0,48 promila alkoholu. Następnie poinformowali mężczyznę o popełnionym wykroczeniu.

(Paweł Kocur, źr., fot. PolicjaOświęcim)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj