Policjanci Ogniwa patrolowo – interwencyjnego Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali 19-letniego mieszkańca powiatu pszczyńskiego podejrzanego o jazdę motocyklem w stanie nietrzeźwości. Drogowy przestępca wpadł dzięki spostrzegawczości kolegi z patrolu, który był na wolnym.

“Do zdarzenia doszło w Brzeszczach w nocy z 10/11 października 2019 tuż po godzinie 01.00, kiedy policjant Ogniwa patrolowo – interwencyjnego w czasie wolnym od służby na jednej ze stacji paliw tankował paliwo do swojego samochodu. Funkcjonariusz zauważył, że motocyklista wyjeżdżający ze stacji sprawia wrażenie nietrzeźwego. W związku z powyższym natychmiast o swoim spostrzeżeniu powiadomił dyżurnego komisariatu, podając numer rejestracyjny motocykla oraz kierunek w którym odjechał” – relacjonuje asp. sztab. Małgorzta Jurecka.

W kilka chwil później wskazany motocyklista został zatrzymany przez jeden z patroli. Jak się okazało za jego kierownicą siedział 19-letni mieszkaniec Pszczyny.

Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,15 promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

(źr. PolicjaOświęcim)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.