Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Brzeszczach podczas  służby zatrzymali 58-letniego mieszkańca Brzeszcz. Mężczyzna wsiadł na rower pomimo obowiązującego go zakazu kierowania pojazdami niemechanicznymi.

“W czwartek tuż po godzinie 10.00, dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego na ulicy Piastowskiej w Brzeszczach, zauważyli jadącego na rowerze 58-letniego mieszkańca Brzeszcz. Mundurowi wiedzieli, że mężczyzna posiada sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami niemechanicznymi. W związku z tym natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej. W trakcie czynności funkcjonariusze potwierdzili, że zakaz jest aktualny od dwóch lat, więc poinformowali rowerzystę o popełnieniu przestępstwa” – czytamy w komunikacie.

Za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

4 KOMENTARZE

  1. Czy na pewno rower jest pojazdem mechanicznym? Zwykły raczej nie.
    Legalną definicję pojazdu mechanicznego zawiera przepis art. 2 ust. 1 pt 10 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych(tekst jedn. Dz. U. z 2018 r., poz. 473) = pojazdem mechanicznym jest pojazd samochodowy, ciągnik rolniczy, motorower i przyczepę określone w przepisach ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz pojazd wolnobieżny.
    W rozumieniu przepisów kodeksu karnego to każdy pojazd drogowy czy szynowy napędzany umieszczonym w nim silnikiem, jak również maszyna samobieżna i motorower.

    1
    3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.