Końcem września rozpoczął się rozruch części mechanicznej i osadowej modernizowanej oczyszczalni ścieków w Brzeszczach, w którym uczestniczył Zastępca Burmistrza i Pełnomocnik ds. realizacji projektu  Łukasz Kobielusz.

Radni Komisji Rozwoju Ekologii i Szkód Górniczych Rady Miejskiej w Brzeszczach, podczas swojej wyjazdowej komisji 6 października 2020 roku, dokonali wizji lokalnej na budowie, zadając liczne pytania przedstawicielom procesu inwestycyjnego.

W rozruchu uczestniczyli członkowie komisji rozruchowej ze strony Inwestora – Gminy Brzeszcze, Wykonawcy – Instal Kraków S.A., Inżyniera kontraktu – Sweco Consulting Sp. z o.o. i Użytkownika – Agencji Komunalnej w Brzeszczach Sp. z o.o

Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Brzeszczach jest najdroższą gminną inwestycją po 1989 roku. Całkowity koszt robót budowlanych wyniesie ponad 40,6 mln zł z czego 20,6 mln zł pochodzi ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 Działanie 2.3 „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach”.

Planowane zakończenie inwestycji to czerwiec 2021 roku.

(źr., fot. brzeszcze.pl)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.