Szumne zapowiedzi przebudowy brzeszczańskiego Parku Miejskiego powoli zaczynają się  realizować. Pierwszy krok za nami: umowa na wykonanie inwestycji została oficjalnie podpisana. Prace potrwają do listopada 2022 roku.

“Podpisana dziś umowa rozpoczyna jedną z najbardziej wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. Od wielu lat zwracano uwagę, że obecny „park” niewiele ma wspólnego z faktyczną, wynikającą z definicji słowa, funkcją wypoczynkową. Pogłębiająca się z każdym rokiem degradacja obecnej infrastruktury, nielicznych ławek, wątpliwego uroku muszli koncertowej, lata świetności mającej w okresie PRL-u, nie budowała dobrej renomy włodarzom. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że w parku miejskim istnieje Miejsce Pamięci – zabytkowa łaźnia oraz latarni podobozu KL Auschwitz-Jawischowitz” – czytamy na stronie Urzędu Gminy.

Wartość zadania, zgodnie z ofertą złożoną przez wyłonionego wykonawcę to blisko 7 milionów złotych.

Na realizację zadania Gmina Brzeszcze pozyskała środki z Oświecimskiego Strategicznego Programu Rządowego etap VI 2021-2025. Dofinansowanie pokryje 60% kosztów.

Więcej o rewitalizacji Parku piszemy TUTAJ.

20 KOMENTARZE

 1. Parki budują, a rowy przy drogach gminnych zarośnięte. Przy słupach energetycznych drzewa powyrastały. Urzędnicy nie wiedzą, że oprócz koszenia są inne prace. Droga przy stawach dziura na dziurze, a niedawno była naprawiana. Nowa droga na ul. Ols ynki jest zalewana … za chwilę zostanie wymyta przy większej ulewie. Czy o tym trzeba pisać? Najlepiej parki co rok remontować

 2. Park niedawno (2lata) był modernizowany i znowu pieniadze wydawane są bezmyślnie. Jak mieszkam 30 lat w Brzeszczach to nie widziałam nikogo odpoczywającego w tym miejscu. Wystarczyłby sam pomnik i tez by było. Zamiast zainwestować w monitoring na terenie miasta, to pieniądze wydawane są na byle g….o

 3. Jak już park będzie piękny i cudowny to wypadało by ustanowic gospodarza zeby nie zostal zdewastowany. Przypomne tu o punktach przystankowych na trasach rowerowych w tym jeden k. Tzw gimazjum. Szumnie oddane, za nasze pieniazki i zuliki sobie imprezuja

  1
  1
 4. Jednym z elementów tego niezwykle wyczekiwanego przez mieszkańców gminy Brzeszcze jest Park Dog. Jaki to ma związek z obozem Auschwitz-Birkenau? Co takiego zrobiły pieski, że ufundowano im miejsce w martyrologii.

 5. Pieniądze będą z “Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego” czyli co?. Mamy podziękować Niemcom Hitlerowskim że wybudowały obóz pod Oświęcimiem, a kilka lat temu słyszałem, ile to kasy będzie z fedrowania kopalni i Brzeszcze będą Dubajem. Brzeszcze to biedna mieścina, inwestycje są robione z cudzych pieniędzy.

  5
  6
 6. Mam nadzieję, że projekt nie zmieni się zgodnie z ostatnimi trendami i rewitalizacja nie skończy się wycinką drzew i zalaniem wszystkiego betonem. Jak widzę w jaki sposób niszczone są drzewa na niektórych osiedlach, to można się wszystkiego spodziewać.

  10
  2
 7. Bardziej się bym zastanawiał nad jakimś dużym zakładem pracy , Owszem mamy Bielsko,Tychy z całym przemysłem ale tu kompletnie nic nie ma a kopalnia będzie funkcjonować do zmiany władzy w rządzie. Co potem jak zamkną ją ?

  16
  4
 8. A może być tak stadion wyremontować, bo mieszkańcy za własne pieniądze go malują w wolnym czasie żeby się dziecia na głowę na zawalił

  16
  13
  • Pierw młodzieży zabrać smartfony, tablety i inne nowinki …oni nie mają chęci i ochoty latać za piłką no ewentualnie browara walnąć na stadionie i sprayem ścianę pomalować.

   4
   2
 9. Z rozmachem przynajmniej na Planach. Poprzednim władzom wystarczył MIŚ na miarę naszych czasów czyli fontanna w środku niczego. Teraz odłażą z niej płytki i nadaje się do kapitalnego remontu.

  16
  3
  • To niech ze swojej kieszeni teraz radni fontannę wyremontują jak nie dopilnowali, Z poprzedniej władzy zostało ich paru PRZY KORYCIE,

   12
   7

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj