Szumne zapowiedzi przebudowy brzeszczańskiego Parku Miejskiego powoli zaczynają się  realizować. Pierwszy krok za nami: umowa na wykonanie inwestycji została oficjalnie podpisana. Prace potrwają do listopada 2022 roku.

“Podpisana dziś umowa rozpoczyna jedną z najbardziej wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. Od wielu lat zwracano uwagę, że obecny „park” niewiele ma wspólnego z faktyczną, wynikającą z definicji słowa, funkcją wypoczynkową. Pogłębiająca się z każdym rokiem degradacja obecnej infrastruktury, nielicznych ławek, wątpliwego uroku muszli koncertowej, lata świetności mającej w okresie PRL-u, nie budowała dobrej renomy włodarzom. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że w parku miejskim istnieje Miejsce Pamięci – zabytkowa łaźnia oraz latarni podobozu KL Auschwitz-Jawischowitz” – czytamy na stronie Urzędu Gminy.

Wartość zadania, zgodnie z ofertą złożoną przez wyłonionego wykonawcę to blisko 7 milionów złotych.

Na realizację zadania Gmina Brzeszcze pozyskała środki z Oświecimskiego Strategicznego Programu Rządowego etap VI 2021-2025. Dofinansowanie pokryje 60% kosztów.

Więcej o rewitalizacji Parku piszemy TUTAJ.

10 KOMENTARZE

 1. Pieniądze będą z “Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego” czyli co?. Mamy podziękować Niemcom Hitlerowskim że wybudowały obóz pod Oświęcimiem, a kilka lat temu słyszałem, ile to kasy będzie z fedrowania kopalni i Brzeszcze będą Dubajem. Brzeszcze to biedna mieścina, inwestycje są robione z cudzych pieniędzy.

  2
  2
 2. Mam nadzieję, że projekt nie zmieni się zgodnie z ostatnimi trendami i rewitalizacja nie skończy się wycinką drzew i zalaniem wszystkiego betonem. Jak widzę w jaki sposób niszczone są drzewa na niektórych osiedlach, to można się wszystkiego spodziewać.

  3
  2
 3. Bardziej się bym zastanawiał nad jakimś dużym zakładem pracy , Owszem mamy Bielsko,Tychy z całym przemysłem ale tu kompletnie nic nie ma a kopalnia będzie funkcjonować do zmiany władzy w rządzie. Co potem jak zamkną ją ?

  11
  1
 4. A może być tak stadion wyremontować, bo mieszkańcy za własne pieniądze go malują w wolnym czasie żeby się dziecia na głowę na zawalił

  11
  9
 5. Z rozmachem przynajmniej na Planach. Poprzednim władzom wystarczył MIŚ na miarę naszych czasów czyli fontanna w środku niczego. Teraz odłażą z niej płytki i nadaje się do kapitalnego remontu.

  10
  2
  • To niech ze swojej kieszeni teraz radni fontannę wyremontują jak nie dopilnowali, Z poprzedniej władzy zostało ich paru PRZY KORYCIE,

   7
   6

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.