Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali poszukiwanego 36-etniego mieszkańca Brzeszcz. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych kierując skuterem w stanie po użyciu alkoholu oraz pomimo sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami.

“Do zatrzymania poszukiwanego doszło w nocy z piątku na sobotę. Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego na ulicy Kościuszki w Brzeszczach dostrzegli jadącego na skuterze 36-letniego mieszkańca Brzeszcz. Funkcjonariusze wiedzieli, że mężczyzna od dwóch lat posiada sądownie orzeczony zakaz kierowania, a ponadto jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo drogowe” – podaje asp. sztab. Małgorzata Jurecka.

Podczas kontroli funkcjonariusze potwierdzili wcześniejsze ustalenia, a wyczuwając od mężczyzny woń alkoholu poddali go badaniu stanu trzeźwości. Badanie wykazało 0,3 promila, czyli stan po użyciu alkoholu.

Poszukiwany trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji, a w sobotę przed południem mężczyzna został osadzony w jednym z zakładów karnych, w którym spędzi najbliższe 5 miesięcy.

Za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.