Mieszkaniec Jawiszowic wzorowo zareagował, widząc nietrzeźwego kierowcę, który podczas cofania uszkodził drzwi sklepu spożywczego. Drogowy przestępca miał w organizmie 1,7 promila alkoholu i nigdy nie posiadał prawa jazdy.

“Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę (13 marca) po południu w Jawiszowicach. 57-letni mieszkaniec Jawiszowic szedł do sklepu zrobić zakupy. Na parkingu sklepowym zauważył, że kierowca opla astry podczas cofania uderzył w drzwi sklepu, po czym próbował odjechać. Mężczyzna podbiegł do pojazdu i wyczuwając od kierowcy woń alkoholu, wyjął kluczyki ze stacyjki, po czym wezwał Policję” – czytamy w policyjny komunikacie.

Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego, którym okazał się  43-letni mieszkaniec Brzeszcz.

Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie miał 1,7 promila alkoholu. Ponadto z policyjnej bazy danych wynikało, że mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy.

Drogowy przestępca trafił do komisariatu Policji w Brzeszczach. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

“Na wyróżnienie i szczególne podziękowania za wzorową reakcje zasługuje Pan Adam, 57 – letni mieszkaniec Jawiszowic. Widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie zareagował nie dopuszczając, aby ten kontynuował jazdę” – podkreślają policjanci.

(źr. PolicjaOświęcim, fot. phys.com)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.