W poniedziałkowe popołudnie 80-letni senior z Brzeszcz, nikomu nic nie mówiąc, wyjechał swoim samochodem z domu. Zaniepokojona rodzina zgłosiła zaginięcie, a policjanci wszczęli poszukiwania. Zaginiony został odnaleziony w niespełna pół godziny na terenie Skawiny, dzięki informacji od jednego z kierowców.

“W nocy z 4 na 5 maja policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach przyjęli zawiadomienie o zaginięciu 80-letniego mieszkańca Brzeszcz. Z informacji od zaniepokojonych członków rodziny wynikało, że senior po południu wyjechał z domu samochodem marki fiat, lecz pomimo godzin nocnych nie wrócił do domu. W związku z powyższym natychmiast zostały wszczęte poszukiwania mężczyzny. Jednym z elementów procedury było wprowadzenie informacji o zaginięciu do policyjnej bazy danych. Informacja błyskawicznie dotarła do wszystkich jednostek w kraju” – podaje asp. sztab. Małgorzata Jurecka z oświęcimskiej Komendy.

W niespełna półgodziny później dyżurny komisariatu Policji w Brzeszczach otrzymał informację od policjantów z Komisariatu Policji w Skawinie o odnalezieniu 80-latka.

Jak się okazało funkcjonariusze tamtejszej jednostki zatrzymali seniora do kontroli drogowej, tuż po tym jak jeden z kierowców dostrzegł fiata, którego styl jazdy sugerował, że za jego kierownicą może siedzieć nietrzeźwy kierujący.

Badanie stanu trzeźwości nie wykazało u seniora obecności alkoholu w wydychanym powietrzu.

“Sposób jazdy 80-latka wzbudził zastrzeżenia, więc nocna wycieczka dla seniora może zakończyć się skierowaniem go na badania kontrolne. Podziękowania za prawidłową reakcję należą się kierowcy, który sądząc, że pomaga w wyeliminowaniu z ruchu drogowego nietrzeźwego, niespodziewanie pomógł odnaleźć zaginionego” – dodaje Jurecka.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.