Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji, współpracując z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Krakowa zatrzymali 50-letnią mieszkankę gminy Brzeszcze. Funkcjonariusze zabezpieczyli u niej 670 paczek papierosów oraz 1,5 kg krajanki tytoniowej. Wyroby te nie posiadały polskich znaków akcyzy.

“W ubiegłym tygodniu oświęcimscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, współpracując z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego skontrolowali dom i samochód należący do 50-letniej mieszkanki gminy Brzeszcze. Z informacji uzyskanych przez funkcjonariuszy wynikało, że kobieta może się trudnić sprzedażą wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Ustalenia okazały się trafne. Podczas czynności  funkcjonariusze zabezpieczyli 670 paczek papierosów oraz 1,5 kg krajanki tytoniowej. Kobieta podejrzana o przestępstwo akcyzowe trafiła do oświęcimskiej komendy Policji” – zrelacjonowała asp. sztab. Małgorzata Jurecka z oświęcimskiej Komendy.

Za popełnione przestępstwo grozi jej wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Kontrabanda najprawdopodobniej już wkrótce miła trafić do sprzedaży, wtedy Skarb Państwa mógłby zostać narażony na straty w wysokości ponad 13 tysięcy złotych.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

6 KOMENTARZE

 1. Jedna z niewielu co probowala odzyskac to co nam caly czas kradna. Podobno malboraski tanie gdzies wjechaly to trza bylo wystrzelac konkurencje

  6
  2
 2. Zostawcie obywatela w spokoju. Rząd kradnie w podatkach…dajcie zarobić uczciwie Polakowi. Was 13k nie zbawi darmozjady. Brawa dla Pani. Im więcej zostawi dla siebie tym mniej zabierze jej Rząd.

  13
  6
 3. Od lat w jajcarni handlowali fajkami..I nic im nie roboli wielka akcja milicjantów sprawa do sądu śmieszna kara i dalej handel kwitnie..dorobili się samochodów mieszkań. Itd…

  7
  2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj