Mieszkaniec Jawiszowic oraz jego żona dostrzegli na drodze pijanego kierowcę. Ich reakcja była błyskawiczna: wyprzedzili pojazd i uniemożliwili dalszą jazdę drogowemu przestępcy. Przejęty przez policjantów 28-letni mieszkaniec powiatu bielskiego miał w organizmie 2,4 promila alkoholu.

“W minioną niedzielę tuż po godzinie 16, mieszkaniec Jawiszowic oraz jego żona, jadąc ulicą Bielską w Jawiszowicach zwrócili uwagę na znajdującego się przed nim forda, którego kierowca wykonywał niebezpieczne manewry drogowe. Taka jazda slalomem sugerowała, że za kierownicą auta może znajdować się osoba nietrzeźwa. W związku z tym mężczyzna wyprzedził pojazd i zwalniając, doprowadził do jego zatrzymania. Następnie podbiegł do forda, gdzie wyczuwając od kierowcy alkohol wyciągnął kluczyki ze stacyjki. W tym czasie jego żona powiadomiła policję” – podaje asp. sztab. Małgorzata Jurecka z oświęcimskiej Komendy.

Policjanci przejęli nietrzeźwego kierowcę, którym okazał się 28-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,4 promila alkoholu.

Drogowy przestępca trafił do komisariatu Policji, a za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

“Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje małżeństwo z Jawiszowic, którzy widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy dokonali jego ujęcia. W ten sposób nie dopuścili aby drogowy przestępca kontynuując jazdę doprowadził do tragicznego w skutki zdarzenia” – podkreśla policjantka.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj